'DENİZLİ AŞKIYLA GÖREVİN NE OLDUĞU ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL'

 'DENİZLİ AŞKIYLA GÖREVİN NE OLDUĞU ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL'

DRT Denizli’de Gökhan Erbilgin’in hazırlayıp sunduğu “Kahvaltı Sohbetleri“ programına konuk olan 8 yıl aralıksız DENİB Başkanlığı görevini yapan Süleyman Kocasert, hedeflerini anlattı.

8 yıl aradan sonra DENİB Başkanlığı görevini Hüseyin Memişoğlu’na devreden TİM Başkanvekili Süleyman Kocasert, DRT Denizli’de yayınlanan Gökhan Erbilgin’in hazırlayıp sunduğu “Kahvaltı Sohbetleri“ programının konuğu oldu. 
Programda aile hayatından iş yaşamına, siyasi kimliğinden Sivil Toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına kadar Gökhan Erbilgin’in sorularını cevaplayan Kocasert, bundan sonraki süreçte kendisiyle ilgili merak edilenler konusunda samimi açıklamalarda bulundu. 
TİM Başkanvekili Süleyman Kocasert, Gökhan Erbilgin’in hazırlayıp sunduğu “Kahvaltı Sohbetleri“ programında bundan sonraki süreçte kendisiyle ilgili merak edilenler konusunda samimi açıklamalarda bulundu.


 “BEN TESADÜFLERE İNANMAM”
Süleyman Kocasert, “Öncelikle ben tesadüflere inanmam. Çünkü tesadüf diye bir şey yoktur. Gerçekleşen her olayın mutlak suretle bir sebebi vardır. Bugün olmazsa yarın anlaşılır ve ortaya çıkar. Bu konunun son zamanlarda gündeme gelmesinin sebeplerinden bir tanesi ben Denizli İhracatçılar Birliği’ni bıraktım ertesi gün erken seçim kararı açıklandı. Yani herkes siyasete girecek mi? Vekil mi olacak? Belediye Başkanı mı olacak? Bütün hemşerilerimizin şu konuda benimle hem fikir olması lazım. Bu sadece sizin istemenizle, talep etmenizle olacak bir şey değil. Bunun ciddi süreçleri var. Nasip kısmet meselesi ve hep hayırlısı diye dua etmek lazım. Çünkü bizim yıllar önce yola birlikte çıktığımız, fikir aldığımız, istişare ettiğimiz işbirliği içinde olduğumuz dostlarımız, büyüklerimiz var. Yani bu insanlar bizden daha tecrübeli ve birtakım kararların alınmasında öncelikli yere sahipler. Daha ileriyi görebilirler ve daha hayırlısını düşünebilirler. Bu gerçeği asla göz ardı etmemek lazım. 8 yıl boyunca Denizli İhracatçılar Birliği Başkanlığı, 4 yıldan beri TİM Başkan Vekilliği, yaklaşık 12 yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonluğu üyeliği ve 7 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Başkan yardımcılığı düzeyinde siyaset.  Daha yaşım 46; yani kolay değil. Ben ömrümün en verimli dönemlerinden 15 – 16 yılımı hizmet etmek adına adadım. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı olmak istiyordum. Böyle bir hedefim vardı. Bana sonraki hedefimi sordular. O zaman ben Denizli için İhracat ve sektör için verdiğim hizmetleri ülkem için de vermek istiyorum. Bu yüzden TİM’e gitmek istiyorum, bir sonraki hedefim TİM yönetim kurulu üyeliği demiştim. Allah bana yönetim kurulu üyeliğinden öte başkan vekilliğini nasip etti. Ülkeme hizmet ettim. Ama şimdi ben siyasete girmek istiyorum vb. şeyler yapmak istiyorum diye ortaya konmuş bir hedefim ya da hayalim yok. Süleyman Kocasert olarak bir dönem aileme ve işime daha çok zaman ayırmak istiyorum. Yapım ve fıtratım gereği bir kenara bir çekilecek elinde kumanda ile zaping yapacak bir adam değilim. Ama dediğim gibi hedefimde bu var ifadesini kullanmayacağım. Çünkü yok; olsa kullanırdım. 
“AİLEME DAHA ÇOK ZAMAN AYIRMAK İSTİYORUM”
Kocasert, “Çünkü ben içi dışı birçok samimi bir adamım. Ama şu ifadeyi de kullandım. Bu dinlenme dönemi çok uzun yılları kapsamaz. Benim içimde kanım kaynar o ateş sönmez. Denizli aşkıyla görevin ne olduğu çok önemli değil. Çünkü şuan ki İhracatçılar Birliği başkanımızın ben bütün görevi boyunca emrindeyim. Tecrübe, birikimlerimle ne zaman arzu ederse, bize bir yerde ihtiyaç olduğu düşünülürse, büyüklerimiz bizimle ilgili herhangi bir görevin Denizli, memleket için daha iyi, daha faydalı, yararlı olduğunu düşünürlerse o gün geldiğinde oturup düşünürüm. Büyüklerimle istişare eder, ailemle değerlendiririm. Ama en önemlisi de hayırlısı için dua ederim. Bu ifadelerimle de çok samimiyim. Asla kimse istemem yan cebime koy diye düşünmesin. Çünkü benim bir şirketim var ticaretle uğraşıyorum ve 8 yıldan beri emin olun TİM’e ve DENİB’e ayırdığım zaman işime ayırdığım zamanın çok çok ötesinde. İşimle ilgili biraz daha büyümek ve geliştirmek istiyorum. Aileme daha çok zaman ayırmak istiyorum ama şartlar ne gösterir her şey benim kontrolümde gelişmeyebilir. Herkesten ricam hayırlısı için dua etsinler”


TOLGA ALP DÜZGÖREN​

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER