Denizli, Ata’sını 88’inci kez karşılayacak!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Büyük Ege Gezisi’ kapsamında 4 Şubat 1931’de Denizli’ye gelişi sebebiyle kentte tören düzenlenecek.

Denizli, Ata’sını 88’inci kez karşılayacak!

Denizli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha anacak. Atatürk’ün ‘Büyük Ege Gezisi’ kapsamında 4 Şubat 1931’de Denizli’ye gelişi sebebiyle kentte tören düzenlenecek. İlk tören 15 Temmuz Çınar Şehitler Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek. Törende Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenk sunulacak. Ardından halk oyunlara ekibi gösterisi, Atatürk Halk Koşusu’nda dereceye giren sporcular ile resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül takdim edilecek. Ardından Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu Atatürk'ün Denizli'yi ziyareti ile ilgili fotoğraf ve resim sergisi açılışı yapılacak.

Etkinlik, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda devam edecek. Pamukkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Karabulut tarafından ‘4 Şubat 1931 Atatürk'ün Denizli'yi ziyareti’ konulu Konferans gerçekleştirilecek. 10.00 ile 17.00 saatleri arasında da Atatürk’ün Denizli programı kapsamında konakladığı Atatürk Etnografya Müzesi’nin ziyareti yapılabilecek. Öte yandan anma gününde Kamu Kurum ve Kuruluşlar, Askeri Birlik ve Karargahlar Bayrak ve Atatürk posterleriyle donatılacak.

HATİCE DEMİR

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211