DENİZLİ-AYDIN OTOYOLU PROJESİNİN İHALESİ 21 HAZİRAN'DA

DENİZLİ-AYDIN OTOYOLU PROJESİNİN İHALESİ 21 HAZİRAN'DA

İhale aşamasına gelen Denizli Aydın otoyol projesi için Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, proje detayları hakkında istişare toplantısı gerçekleştirdi. Otoyol ihalesinin, kapalı teklif alma usulü ile 21 Haziran’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

Bir dönem Denizli için hayal olan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin girişimleriyle hayata geçirilecek olan Denizli Aydın otoyol projesinde sona yaklaşıldı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ı;  Denizli ve Aydın milletvekilleri ile ziyaret eden Bakan Zeybekci, Denizli -Aydın Otoyolu hakkında istişarelerde bulundu.  Ziyarette; Denizli-Aydın Otoyolu güzergahları ve projenin detayları konuşulurken Bakanı Zeybekci, projenin ihale aşamasına geldiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağı’ndan başlayarak, Kuyucak İlçesi’nin güneyinden, D320 Devlet Yolu’nun kuzeyinden devam ederek, Denizli’ye ulaşacak.  Projenin toplam uzunluğu 139,68 km olup, ana gövde(2x3 şeritli) ve 13,79 km bağlantı yolları (2x2 şeritli) olmak üzere toplam 153,47 km uzunluğundadır.   ÇED olumlu raporu alınan yol, ihale aşamasına gelindi.  Resmi Gazete'de ilanı yayınlanacak ve yap-işlet-devret modeliyle yapılacak otoyolun ihalesinin, kapalı teklif alma usulü ile 21 Haziran’da gerçekleştirileceği öğrenildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER