Denizli Azmanı ırkı güvercinler 6. kez güzellik yarışmasına çıktı

İlk olarak 2006 yılında yapılan ‘Denizli Azmanı Irk Güzelliği Yarışması’nın 6’ncısı yapıldı. Yarışmada yer alan 74 güvercin birincilik için yarıştı.

Denizli Azmanı ırkı güvercinler 6. kez güzellik yarışmasına çıktı

Denizli Güvercin Evi Derneği ve Ladik Güvercin Kültürü Derneği tarafından düzenlenen Denizli Azmanı Yarışması’nın 6’ncısı yapıldı. Denizli Güvercin Evi Derneği’nde yapılan yarışmada 74 güvercin yer aldı.

Güvercinler; ‘Beyaz’, ‘Ciba’ ve ‘Kesme’ olarak 3 kategoride birincilik için yarıştı.

Ayrıca yarışmada; ‘Vefa ve Cesaret’ olarak özel ödülü verildi. Yarışmanın hakemliğini; Masa Hakemi Doç. Dr. Hayri Ün, Puanlama Hakemleri; İskender Damgacı, Cüneyt Arıkan ve Ahmet Mıhçılar yaptı. Katılımın oldukça yoğun olan yarışmada güvercin besleyenlere seslenen her iki derneğin Üyesi ve Masa Hakemi Doç. Dr. Hayri Ün, “Bizim güvercinlerimiz devlet eliyle korunacak hayvanlar değil. Devlet sizin yaptığınız işi yapamaz. Buraya 100 kuşu koyup onların seçimlerini yapamaz. Bu kültür mirasını bizim sizlerle birlikte korumamız lazım. Bu yarışmalar da bir yandan bunlara destek veren çalışmalardır. İlk olarak biz 2006 yılında yapmıştık. O zamandan beri bir sürü tartışmalar yaşadık. Her yerde güvercin var ama bu hayvandan yok. Herkese teşekkür ediyorum. Denizli hatta ülkemiz adına güzel bir iş yapıyorsunuz. Bu emek ister” dedi.

Yarışma sonucu şöyle şekillendi:

BEYAZ KATEGORİSİ

1-Özgür Tura

2-Bekir Türk

3-Seven Şahal

4-Mehmet Koçer

5-Baki Dönmez

CİBA KATEGORİSİ

1-Fatih Aybay

2-Seven Şahal

3-Serkan Yıldırım

4-Fatih Aybay

5- Fatih Aybay

KESME KATEGORİSİ

1-Cemil Erdoğmuş

2-Emre Şeker

3- Fatih Aybay

4- Seven Şahal

5- Adem Benzeyen

VEFA ÖZEL ÖDÜLÜ

Emre Şeker

CEZARET ÖZEL ÖDÜLÜ

Fatih Aybay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER