Denizli balık hali hareketlendi

Havaların soğuması ile Denizli’de Balık Hali’nde hareketlilik arttı. Esnaf fiyatların geçen yılla aynı olduğunu savunurken, vatandaş ise fiyatların yüksek olmasından şikayet etti.

Denizli balık hali hareketlendi

Kentte Balık Hali’nde kış mevsiminin yaklaşması ile hareketlilik artmaya başladı. Günlük taze gelen balıklarıyla Denizli Balık Hali müşterilerini bekliyor. Balıkçı esnafı fiyatların geçen yıla göre pek bir değişiklik göstermediğini söyledi. Balıkların her gün taze ve 14.00 ve 16.00 arasında geldiğini belirten esnaf Engin Tozlu, “Fiyatlar geçen yılın aynısı diyebilirim. Hamsi, sardalye ve istavrit 20 TL. Geçen yıl palamut vardı, bu yıl yok. Çupra ve levrek geçen yılki gibi bu yıl da 30-35 TL aralığında. ‘Karadeniz somunu’ dediğimiz yerli somun 35-40 TL arasında, Norveç somonu 75-80 TL aralığında. Fiyatlarımız bu şekilde. Zaten genelde de bu balıklar geliyor. Suların soğumasıyla birlikte Karadeniz hamsisi, istavriti, mezgiti. Ege tarafının balıklarından sardalye, levrek ve lüfer balığı bu mevsimde yenilebilir” diye konuştu.

BALIK SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Balık seçmenin incelikleri hakkında konuşan esnaf Ferhat Tak, “Balıkta kulak kırmızı olacak, sertlik olacak. Üzerine bastığınız zaman gömülmeyecek, kayganlık olacak. Gözleri canlı olacak yani birçok değişik yöntemi var ama en güzel kulaklarının kırmızı olmasıdır. Kırmızı olduğu zaman hiçbir problem olmaz. Böyle bir balıktan kesinlikle memnun kalırsınız” dedi.

“FİYATLAR ÇOK PAHALI”

Alışveriş yapan Mustafa Ali Çetin ise fiyatların çok pahalı olduğunu belirterek, “Hamsi aldım bugün, daha yağlı olduğunu söyledi arkadaşlar hem de deniz balığı olduğu için tercih ettim. Genellikle levrek yiyorduk ama deniz balığı olduğu için sürekli şüpheliyiz. Fiyatlar çok pahalı” şeklinde konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211