Denizli Balık Hali'nde fiyatlar düştü!

Denizli’de son günlerde vatandaşların balığa yoğun ilgi göstermesi esnafın yüzünü güldürdü. Satışlardan memnun olduklarını belirten Denizli Balık Hali esnafı, çeşitliliğin geçen seneye göre fazla olduğunu dile getirdi.

Denizli Balık Hali'nde fiyatlar düştü!

Uzun süredir dışarıya çıkmayan vatandaşlar ve restoranların kapalı olması sebebi ile Denizli Balık Hali’nde balık çeşitliliğinin arttığı görüldü.

Tezgahlardaki balık çeşitliliğinin artması ise vatandaşların ilgisini çekti. Geçtiğimiz yıllara göre bereketli bir sezonun geçtiğini belirten esnaflar, geçen yıla oranla fazla balık olduğunu söyledi. Balıklarda şuanda bir sıkıntı olmadığını bildiren Esnaf Ferhat Tak, geçen sene Haziran ayına göre fazla balık olduğunu dile getirdi. Salgın sebebiyle restoranların uzun bir süre kapalı olmasının etkili olduğunu belirten esnaf Tak, “Şu anda aşırı balık var. Fiyatlar da çok indi ve vatandaşa daha da elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Şu an mevsim balığı zaten büyük balık levrek, çupra bunlar da sıkıntı yok ama zaman zaman küçük balıklar da geliyor. Küçük teknelerin yakaladığı balıklar sardalye ve hamsi taze olarak tezgahlarımıza geliyor. Levrek, çupra, somon, kaya levreği, alabalık ve lüfer fiyatları şuanda çok uygun. Kışın dahil 130 TL 140 TL’den aşağıya düşmeyen balık, tezgahımızda 95 TL’den satılıyor. Balık aynı zaman da faydalı, vitaminli omega 3 olarak çoğu hastalığa karşı iyi olduğu için vatandaş balığı tercih ediyor. Et ve fiyat olarak da uygun aynı zamanda vücudu dinç tutmak istiyorsanız, balık yemelisiniz. Haftada 2-3 gün en az balık tüketmek gerekiyor” dedi. Öte yandan, balıkların kilogram fiyatları ise sardalye 20 TL, lüfer 25 TL, sazan balığı 30 TL, alabalık 30 TL, çupra 45 TL ve Karadeniz levrek 40 TL oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER