Denizli Barosu’na 6 üye daha eklendi

Eğitimlerini tamamlayan 6 genç avukat, Denizli Barosu Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle yemin etti, cübbe giydi, rozet taktı ve ruhsatnamelerine kavuştu. Mesleğe resmen adım atan çiçeği burnunda avukatlarla birlikte Denizli Barosu’nun üye sayısı; bin 259’a yükseldi.

Denizli Barosu’na 6 üye daha eklendi

Eğitimlerini tamamlayan genç avukatlar; İsmail Yesevi Atmacaoğlu, Duygu Sayan, Fatma Demirel, Oğuzhan Kösehan, Özge Özelce, Fatih Çıray için Denizli Barosu Toplantı Salonu’nda tören düzenlendi. 6 genç hukukçu törende yemin ederek; cübbe giydi, rozet taktı ve ruhsatnamesine kavuştu. Genç avukatları aileleri ve meslektaşları yalnız bırakmazken, zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.

Törende konuşan ve genç meslektaşlarına çalışma hayatlarında başarılar dileyen Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan; “Genç meslektaşların cübbe giyip mesleğe başlamaları hepimize ayrı bir güç ve şevk veriyor. Mesleğe olan inançlarından bizlerle beraber hak arama mücadelesi içinde olmaları bizi mutlu ediyor. Umarım adalete ve hakkın hak sahibine tesliminin güç olduğu bu günlerde her şeyi yaparlar. Öncelikle meslekle olan bağlarını güçlendirmeyi önereceğim. Yaşadığımız coğrafyadaki olumsuzlukları, bunları ortadan kaldırma adına ne yapmaları gerekiyorsa bunu yapmalarını önereceğim” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE ADINDAN SÖZ ETTİREN BİR BAROYUZ”

Denizli Barosu’nun her gün biraz daha büyüdüğünü ifade eden Başkan İlhan, “Denizli Barosu, Türkiye’de adından söz ettirmeyi başarmış barodur. Bizden önceki başkanlara da emekleri için teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde ayrı bir yerimiz var. Biz de baromuzu hak ettiği yere getirip bu yerini sağlamlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER