DENİZLİ BAROSU'NUN ÜYE SAYISI BİN 98 OLDU

DENİZLİ BAROSU'NUN ÜYE SAYISI BİN 98 OLDU

Denizli Barosu’na kayıtlı 11 stajyer avukatın yemin ederek cüppe giymesinin ardından Baro’ya kayıtlı üye sayısı bin 98’e yükseldi. Denizli Barosu’na kayıtlı 11 stajyer avukat yemin ederek cüppe giydi, ruhsatlarını aldı. Bu bağlamda il merkezinde Baro’ya kayıtlı avukat sayısı bin 98’e yükseldi.

Denizli Barosu Hizmet Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen yemin törenine ruhsat alan; Ramazan Bektaş, Cihat Turhan, Beyza Nur Kaplan, Gülden Başağaç, Gül Bengisu Çetinel, Kemal Güngör, Mehmet Çapar, Bilal Şenöz, Burcu Aydın, İlknur Aydınhan ve Fatma Nur Güney ile aileleri, dostları ve meslektaşları katıldı. Törenle ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan; “Staj eğitim dönemlerinde genç meslektaşlarımıza sürekli aynı tavsiyelerde bulunuyoruz. Aslolan hakkın haklı olana teslim edilmesidir. Bir hakkın varlığını tespit etmek önemli değildir. Hakkı sahibine teslim etmek önemlidir. O yüzden adaletin tecellisi konusunda çaba sarf etsinler. Bu konuda da samimi bir şekilde hareket etsinler. Bizler de onların meslek üstatları olarak onlara örnek olmalıyız” dedi. 

“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜN HER DAİM TESİS EDİLDİĞİ BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM”
Mesleğe yeni adım atanlardan biri de stajyerlik sürecini Av. Mehmet Ali Yılmaz’ın ofisinde tamamla yan Ramazan Bektaş oldu. Yılmaz, genç avukatı bu mutlu ve gururlu gününde yalnız bırakmadı. Yemin töreni ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Yılmaz, şunları aktardı: “İnsanlarda tek güzel kanun suyu ışık yapmaları, düşü gerçek yapmaları, düşmanı kardeş yapmalarıdır. Asıl adaletin hakkaniyetin bu bağlamda hareket ettiğini düşünüyorum. Hakka, hukuka, adalete olan sonsuz inancımızla biz avukatlık mesleğini icra etmeye çalışıyoruz. Ben genç meslektaşlarımı ve ailelerini kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti devletinde hukukun üstünlüğünün her daim tesis edildiğini ve tesis edilmeye devam ettiği görmeyi hayal ediyorum.”

“RUHSAT ALAN MESLEKTAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Stajyerlik sürecini Av. Mehmet Ali Yılmaz’ın yanında tamamlayan ve yemin ederek ruhsatını alan Av. Ramazan Bektaş ise; “Bugün emeğimizin son noktasına geldik. Ruhsatlarını alan diğer arkadaşlarıma da meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Adaletten, hakkaniyetten, insanlıktan, insan sevgisinden taviz vermeden mesleklerini devam ettirmelerini temenni ediyorum. Benim avukatlık mesleğim biraz kısa sürecek. Hakimlik mülakatını kazandım. Meslek üstadım Av. Mehmet Ali Yılmaz’ın yanında staj yaptım. Kendisine bana kazandırdığı avukatlık deneyiminden ötürü çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER