Denizli Basını ‘Ferruh Abisi’ni Kaybetti

Denizli basının duayen isimlerinden olan Yeni Asır Gazetesi’nin eski muhabiri Ferruh Ölmez, 70 yaşında tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Denizli basın sektöründe yaklaşık 40 yıl çalışan merhum ölmez, Ulu Cami’de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Denizli Basını ‘Ferruh Abisi’ni Kaybetti

Denizli’nin duayen gazetecilerinden Yeni Asır Gazetesi’nden emekli olan Ferruh Ölmez, tedavi gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde hayata veda etti. 70 yaşında yaşamını yitiren gazeteci Ölmez, için Ulu Cami'de tören düzenlendi. Cuma namazına müteakip yapılan törene; CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Başkanı Osman Nuri Boyacı, Basın İlan Kurumu Denizli Şube Müdürü Murat Yürekli, Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ömer Özer, Denizli basın çalışanları, Ölmez ailesinin yakınları, akrabaları ve dostları katıldı. Gazeteci Ölmez, kılınan cenaze namazının ardından İlbade Mezarlığı'na defnedildi.

“YAKIN TARİHİMİZİN CANLI ARŞİVİYDİ”

Törende konuşan DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, “Ferruh Abimiz dijital gazetecilik öncesi zor şartlar altında gazetecilik yaptı. O, yakın tarihimizin canlı arşiviydi. Bir dönemin çocukları, Ferruh Abimizin yaptığı haberlerle büyüdü. Onu özleyeceğiz. Ruhu şad olsun. Yakınlarına sabırlar dileriz” dedi.

FERRUH ÖLMEZ KİMDİR?

1950 yılında Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Musa Mahallesi’nde dünyaya gelen Ölmez, ilk ve ortaokulun ardından 1971 yılında Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Üniversite sınavına giren Ölmez, Ankara Ticari İlimler ile Eskişehir Ticari İlimler Akademisi arasında tercih yaptı. Siyasi olayların yoğunlaştığı dönemde Ankara’ya gitmekten vazgeçen Ölmez, Eskişehir Ticari İlimler Akademisi’ne kaydoldu ve devam zorunluluğu olmadığı için zamanının büyük kısmını Denizli’de geçirmeye başladı. Bu yıllarda gazeteciliğe ilk adımını atan Ölmez, Yeni Asır Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 1971 yılında büro elemanı olarak başlayan Ölmez’in gazetecilik hayatı, uzun soluklu bir serüvene dönüştü. Önce muhabir olan Ölmez, asayiş ve spor haberleri ağırlıklı çalışmaya başladı. Zaman içinde kendini geliştiren ve Yeni Asır Büro Şefi olan Ölmez, emeklilik kararı aldığı 1999 yılına kadar aktif olarak gazetecilik yaptı. Denizli’nin duayen isimlerinden biri olan Ölmez, sürekli basın kartı sahibiydi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211