Denizli Bölge Müdürü konuştu: "Seferlere hazırız"

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin ardından birçok otobüs firması seferlerini durdurmuştu. Otobüs seferlerinin başlayacağı tarih belli oldu. Normalleşme adımlarının atılmasının ardından otobüs firmaları, 1 Haziran itibarıyla seferlere başlayacak.

Korona virüs vakalarının azalmasıyla birlikte normalleşme adımları tek tek atılıyor. İlk olarak AVM, kuaför ve berberler açılmıştı.  Şimdi ise gözler otobüs seferlerinin başlayacağı tarihe çevrildi. Otogarlarda korona önlemlerin alınmasıyla birlikte otobüs firmaları için yeni dönem başlayacak. Pamukkale Turizm Denizli Bölge Müdürü Ali Yılmazer, seferlerdeki yeni özellikleri ve alınan tedbirler hakkında bilgiler verdi. Yılmazer; “ Karar açıklanmadan aylar önce korona virüsün çıktığı ilk günlerden itibaren biz firma olarak tüm önlemlerimizi aldık. Yeni seferlere hazırlıklıyız. Otobüslerimizi her sefer sonrası dezenfekte edeceğiz. Hem yolcularımız hem de personellerimiz bizler için çok kıymetli. Sefer süresince onlara en iyi hizmeti vereceğiz. Otobüslerimizde maske bulunacak. Biz bazı düzenlemeler içinde bakanlıklardan rehberi bekliyoruz. Mesela ikram ve mola konuları hakkında duyuru gelmesini bekliyoruz” dedi.

“FİYATLAR KORONA VİRÜS SÜRECİNDE GEÇERLİ OLACAK”

 Kilometre bazında fiyatları en asgari düzeye çektiklerini belirten Yılmazer; “Fiyatlar ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bir açıklama yaptı. Bizlerde firma olarak bu kurala uyarak daha asgari düzeyde fiyatlar belirledik. Bu fiyatlar korona virüs sürecinde geçerli olacak. Daha sonra tekrar eski fiyata dönülecek.  Otobüslerde 50 kişilik bir araçta 25 kişi seyahat edecek. 1+1 şeklinde yani tek tek oturulacak. Araçlar sürekli dezenfekte edilecek. Bilet işlemleri Sağlık Bakanlığı’na ait Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden alınacak kodla yapılacak. HES kodu, uygulama üzerinden `Hes Kodu İşlemleri' bölümüne girerek alınabilecek. Bizde bu sayede yolcu hakkında bilgilere erişebileceğiz. Bu çok sağlıklı bir uygulama. Her yolcunun sağlığı bizler için önemli” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211