DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ!

Türkiye'de nüfusa oranla personel sayısında ilk sırada bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, araç sayısında da liderlik koltuğuna oturdu. Geçen yıl 43 bin ihbar alan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 52 istasyon ve 530 personeli ile 7 bin 500 olaya müdahale etti.

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ!

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri 2018 yılında da yoğun bir mesai geçirdi. ‘Gece-gündüz’ demeden Denizli merkez ve 19 ilçesindeki 52 ayrı istasyonda vatandaşların canını ve malını korumak için nöbet tutan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri geçtiğimiz yıl 3 bin 429 yangına müdahale etti. Bunların yanında bin 963 kurtarma operasyonu gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi 603 trafik kazası ve bin 505 çeşitli görevler olmak üzere toplam 7 bin 500 olayda önemli rol oynadı. Bir önceki yıla göre toplam olay sayısında yüzde 15,81 oranında azalış yaşanırken, trafik kazalarına müdahale rakamında ise herhangi bir değişiklik yaşanmaması dikkat çekti. Ayrıca Büyükşehir İtfaiye 2018 yılında günde ortalama 118 ihbar alarak toplamda 43 bin ihbar sayısına ulaşırken, günde ortalama 20 vakaya da müdahale ederek birçok can kurtardı.

TÜRKİYE'DE İLK SIRADA

Türkiye'de nüfusa göre personel sayısında ilk sırada bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, ikinci sırada olduğu nüfusa oranla araç sayısı sıralamasında da birinci sıraya yükseldi. 2018'de kendilerine gelen 43 bin ihbarı değerlendiren Büyükşehir İtfaiye, yangın, trafik kazası ve kurtarma operasyonu gibi olayların yanı sıra istenmeyen olayların yaşanmasını engellemek için de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim çalışması gerçekleştirdi. Bu kapsamda gerçekleştirilen eğitim çalışmalarında 418 okul ve kuruma eğitim hizmeti verildi. Toplam bin 717 saat süren eğitimlerde, 40 bin vatandaşa ulaşıldı. "Önce tedbir" politikası ile çalışmalarını durmaksızın sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kentteki bin 923 işyeri olmak üzere toplam 1 milyon 100 bin metrekare alanı olası yangın ve kaza gibi tehlikelere karşı denetledi. İtfaiye Dairesi Başkanlığı bin 465 işletmeye de yangın güvenlik raporu verdi.

YANGINDA PAMUKKALE, KURTARMADA MERKEZEFENDİ İLK SIRADA

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın müdahale ettiği yangın, kurtarma ve trafik kazası olay sayılarında 887 yangın ile Merkezefendi ilçesi ilk sırada yer aldı.  Bu ilçeyi 720 ile Pamukkale, 377 ile Sarayköy, 331 ile Acıpayam ve 253 ile Çivril takip etti. Toplam 9 yangının çıktığı Baklan son sırada yer aldı. Kurtarma olayları sayılarına bakıldığında ise 737 ile Pamukkale ilk sırada yer aldı. Bu ilçeyi de Merkezefendi (649), Sarayköy (123), Acıpayam (62) ve Çivril (61) takip etti. Baklan ve Çardak 4'er kurtarma olayıyla son sırada yer aldı. Trafik kazalarına müdahale sayılarında ise 173 ile Pamukkale birinci, bu ilçeyi sırasıyla Merkezefendi (113), Acıpayam (68), Tavas (41), Honaz (27) ve Çivril (27) takip etti. 1'er trafik kazasına müdahale ile Bekilli ve Baklan son sırada kendilerine yer buldu.

“DENİZLİMİZ EMİN ELLERDE”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir İtfaiye’nin 52 ayrı istasyonda 530 personel ile Denizlililerin can ve malını korumak için 7 gün 24 saat nöbette olduğunu söyledi. Nüfusa oranla personel sayısında ilk sırada bulunan Büyükşehir İtfaiyesi’nin, araç sayısında da liderlik koltuğuna oturduğunu müjdeleyen Başkan Zolan, Denizli'nin büyükşehir olması ile birlikte 19 ilçede 622 mahalleye itfaiye hizmeti vermeye başladıklarını anlattı. Başkan Osman Zolan, "Büyükşehirden önce birçok bölgede yalnızca gündüzleri hizmet veren itfaiye bugün 52 noktada, 7 gün 24 saat görevi başında vatandaşlarımızın yardımına koşuyor. Denizli’nin tamamında vatandaşlarımız artık daha güvende ve daha huzurlu.  Denizlimiz emin ellerde. Allah onların yokluğunu göstermesin. Gece gündüz demeden kendi canları pahasına görevlerini ifa etmeye çalışan tüm itfaiye personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER