Denizli Büyükşehir’in ücretsiz kursları adeta terapi gibi…

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı ücretsiz kurslarda eğitim görüp el emeği göz nuru eserler üreten kadınlar, hem sosyalleşip hem de aile bütçelerine katkı sağlıyor. Kursların terapi gibi geldiğini ifade eden kadınlar, söz konusu hizmet için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, herkesi sergiyi gezmeye davet ediyor.

Denizli Büyükşehir’in ücretsiz kursları adeta terapi gibi…

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ücretsiz kurslarda eğitim gören bin 470 kursiyerin el emeği göz nuru 3 bin 735 eserinin yer aldığı ‘Geçmişin Altın İzleri’ adlı sergi ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Merkezlerinde (DENMEK) gerçekleştirilen ücretsiz kurslara katılan kadınlar, sergiye olan yoğun ziyaretten dolayı oldukça memnun olduklarını belirtirken; söz konusu kurslar sayesinde hem sosyal hayatlarına yeni bir renk geldiğini hem de ürettikleri ürünlerle aile bütçelerine katkıda bulunduklarını ifade ediyor. Kursların terapi gibi geldiğini kaydeden kadınlar Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, herkesi sergiyi gezmeye davet ediyor.

SERGİ 23 HAZİRAN'A KADAR AÇIK KALACAK

Tarihi Nuzhet Sürücü Evi, Atalar Evleri, Yenişehir Seramik Atölyesi, Yenişehir El Sanatları ve El Becerileri Kurs Merkezi, Gerzele El Sanatları ve El Becerileri Kurs Merkezi, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi ile Bağbaşı El Becerileri ve Kurs Merkezi olmak üzere toplam 7 farklı noktadaki kurs merkezinde kadınların ürettiği el emeği göz nuru eserler valilik karşısındaki eski Sümerbank binasında 23 Haziran’a kadar sergilenecek.

KADINLAR MUTLU

Emekli olduktan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslara katıldığının altını çizen Seher Kayabaşı; “Emekli olduktan sonra evde sıkıldım. Bir şeylerle uğraşmayı seviyorum. Belediyenin açmış olduğu kurslara başladım. Çok da hoşuma gitti, severek yaptım ki bu çok önemli. Herkesin emeğini ve sevgisini katması çok güzel. Sonucunda çok güzel şeyler ortaya çıktı. Para da kazanmaya başladım. Kendime güvenim daha da arttı. Çevrem genişledi. Çok güzel vakit geçiriyorum” dedi. İnsanların sosyalleşmesi için çok güzel bir olay olduğunun altını çizen Zehra Güngör; “Büyükşehir Belediyesi’nin kursları bizim terapi merkezimiz oluyor. Buraya gelmeyi seviyoruz. Arkadaş çevremiz oluyor. Boş vakitlerimizi güzel değerlendiriyoruz. Yaptığı işleri satıp aile bütçelerine katkı sağlayan arkadaşlarımız da oluyor” şeklinde ifade etti.

“BU KURSLAR BİZE TERAPİ GİBİ GELİYOR”

Kurs için Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Gülay Şaşmaz, şunları aktardı: “Boş vakitlerimizi hem değerlendirmek hem de çevremizi genişletmek açısından böyle kurslar açtığı için Denizli Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Kurslar da özellikle el becerilerimizi geliştiriyoruz, yeni ürünler çıkartıyoruz ve yaptığımız her üründen sonra gururlanarak daha yeni bir işe başlamak için çabalıyoruz. Bu kurslar bize terapi gibi geliyor. Yeni arkadaşlıklar kuruyoruz. Yaptığımız eserlerin böyle sergilerde sergilenmesi de ayrıca gurur verici. Bazı arkadaşlar evlerine maddi açıdan da katkıda bulunuyorlar.” Emekli olduğunu ve hobi amacıyla kurslara katıldığının altını çizen Saniye Genç; “Ben emekliyim. Yıllarca çalıştıktan sonra böyle keyifli hobiler edinmek insanı mutlu ediyor, psikolojisini düzeltiyor. Çok değişik arkadaşlıklar edindik, güzel şeyler öğrendik. Herkesi buraya bekliyoruz. Buranın güzelliğini görünce eminim onlarda yapmak isteyecektir” dedi.

“SONUNDA ÇOK GÜZEL ŞEYLER ÇIKIYOR”

Kurs sonunda çok güzel eserler ortaya çıkardıklarını belirten Melek Şentuna; “Bir yılın sonunda güzel şeyler öğrendik ve çok güzel eserler ortaya çıktı. Arkadaşlıklarımız çok güzeldi. Öğretmenlerimiz çok iyiydi bizlerle çok ilgilendiler. Denizlili kadınlar hiç vakit kaybetmeden kurslara gelsinler. Öğrenmek çok güzel bir şey. Zor oluyor ama sonunda çok güzel şeyler çıkıyor” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kursların çok güzel ve eğitici olduğunu ifade eden Vildan Tepeli, şunları söyledi: “Ben herkesin gelmesini tavsiye ederim. Tabi ki maddi ve manevi açıdan insanı rahatlatan bir bölüm. Öğrenmemiz gereken her şeyi dört dörtlük hocalarımız sayesinde öğrenebiliyoruz. Ürünlerimizin bütün Denizli'ye sergilenmesi insana daha çok haz veriyor. Sergilediğimiz eserlerin başkaları tarafından beğenilmesi de bize ayrıca gurur veriyor. Ben kursa geldiğim ve sergiye katıldığım için çok mutluyum.” Birkaç yıldır kurslara katıldığını söyleyen Kudret Çağal, “Ben birkaç yıldır kurslara katılıyorum ve çok memnunum. Öğrenme açısından insanların stres atma açısından çok güzel. Tüm Denizli halkını sergimize gelip görmelerini isterim. Hepsi el emeği, görüp beğenirler beğendikçe onların da ilgileri artar. Denizli Büyükşehir Belediyesinin açtığı kurslar Denizlili kadınların stresi ve yaşamın zorluğunu atabileceği en güzel yer bence” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER