Denizli Cerrahi Hastanesi’nden ‘Kedi Evi’ projesine destek

Denizli Cerrahi Hastanesi, Yunus Emre Mahalle Muhtarlığının başlattığı ‘Kedi Evi’ projesine sponsor oldu. Proje kapsamında yapılan 11 adet kedi evi muhtarlığın da içinde bulunduğu parka bırakıldı.

Denizli Cerrahi Hastanesi’nden ‘Kedi Evi’ projesine destek

Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla insanlara şifa dağıtan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, hayata geçirdiği sosyal sorunluluk projesi ile de sokak hayvanlarını unutmadı. Sokak hayvanlarının hayatına da dokunan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne Bağlı Yunus Emre Mahalle Muhtarlığı’nın başlattığı ‘Kedi Evi’ projesine sponsor oldu. Proje kapsamında yapımı tamamlanan 11 kedi evi, muhtarlığın da içinde bulunduğu parka bırakıldı. Etkinliğe; Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, Denizli Cerrahi Hastanesi İdari İşler Müdürü Işıner Satoğlu, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Selda Karan, mahalle sakinleri ve hayvan severler katıldı. Proje ile ilgili konuşan Muhtar Selda Karan; “Bütün parklarımıza birer tane kedi evi bırakacağız. Tabi bu projelerimizin devamı da gelecek. Biz insanlar kadar hayvanlarında yaşama hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bizim parklarımızdaki ağaçlarımızda da kuş yuvalarımız var. Yine sevimli dostlarımız köpekler için de bir projemiz olacak. Bu sadece ‘bir başlangıç’ diyoruz” dedi.

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİN DEVAMINI İSTİYORUZ”

Proje kapsamında sokak hayvanlarının mağduriyetlerini gidermek adına küçük bir adım attıklarının altını çizen Özel Denizli Cerrahi Hastanesi İdari İşler Müdürü Işıner Satoğlu; “Bu tamamen mahalle muhtarlığı, belediye ve hastanemiz işbirliği ile ortaya çıkan bir proje. Biz hastane olarak bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin devamını istiyoruz ve Cerrahi Hastanesi olarak çalışmalarımızı bu projelerinin üzerinde devam ettiriyoruz. İnsanları bu tarz duyarlı projelerle bir araya getiren herkese çok teşekkür ederiz. Cerrahi Hastanesi katma değer olarak Denizli’ye çok fazla çıktı veren bir kurum. 10 senelik birikimi toplumun diğer problemlerine de kanalize ederek ve bu problemlerle ilgili çözümler arayarak, kamuoyu oluşturarak toplumla bir araya gelmeye çalışıyoruz. İşte bu projede bunlardan bir tanesi. Bundan sonra hayvan hakları derneği ile de birlikte başka projelere de imza atabiliriz” diye konuştu.

“BİZ HAYVANLARIN DOĞAL ORTAMINI İŞGAL ETTİK”

Kedi evlerinin yapımını gerçekleştiren ve bu evlerin bir geri dönüşüm projesi olarak da değerlendirilebileceğini söyleyen Acıpayam Endüstri Meslek Lisesi’nde görevli mobilya öğretmeni Şerif Ali Allın; “Biz insanlar olarak hayvanların doğal ortamını işgal ettik. Bu bencil davranışımız sebebiyle hayvanları soğuktan ve sıcaktan korumak adına bir yuva kuralım istedik. Bu projenin içine ben de bilgi ve becerimi katarak, yeteneklerim doğrultusunda böyle bir işe giriştik. Yunus emre Mahalle Muhtarımız Selda Hanım da buna ön ayak oldu. Cerrahi Hastanesi’nin sponsorluğunda da bu ‘kedi saraylarını’ yaptık” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından kedi evleri muhtarlığında içinde bulunduğu parka bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER