DENİZLİ CHP, BAŞKAN NUHOĞLU VE BAŞKAN NARİN’İ AĞIRLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Örgütü, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’i ‘Yereli Yönetmek’ konulu toplantıda konuşmacı olarak ağırladı.

DENİZLİ CHP, BAŞKAN NUHOĞLU VE BAŞKAN NARİN’İ AĞIRLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Örgütü, TMOOB tarafından organize edilen ‘Kentini Anlat Kendini Anlat’ buluşmaları kapsamında Denizli’ye gelen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’i ağırladı. Başkan Nuhoğlu ve İlçe Başkanı Narin, ‘Yereli Yönetmek’ konulu toplantıda partililerle bir araya gelerek; bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba; “Kadıköy, örnek alınan belediyecilik anlayışına sahip. Malumunuz önümüzde bir yerel seçim var. Her hafta birbirinden kıymetli konuklarımızı ağırlıyoruz. Bugün de ‘yerel seçim’ denilince en çok akla gelen isimlerden bir tanesi Kadıköy İlçe Örgütü’nün başı ve Kadıköy Belediye Başkanımız bizimle birlikte. Bizler yereli yönetirken, bazen bir kaynağa, bir düşünceye ihtiyaç duyduğumuzda örnek aldığımız ilçelerden, çalışmalardan, başkanlardan bir tanesi de Kadıköy. Ben, onların yaptığı etkinlikleri, insan odaklı faaliyetlerini okurken, dinlerken ve gözlemlerken oldukça keyif alıyorum. Çünkü her yaptıkları işlerde insanı işin merkezine koyan, gerçekten değer veren, onu dinleyen ve dinledikten sonra uygulayan bir ilçe başkanım ve belediye başkanım var” dedi.

“TAM VAKTİNDE ADAYIMIZ AÇIKLANACAK”

CHP’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adayını belirlemekte geç kalmadığının altını çizen Başkan Akbaba, CHP’nin Belediye Başkan Adayının tam vaktinde açıklanacağını söyledi. Başkan Akbaba, “Yerel seçimlerde önceki yıllardaki tecrübelerimiz açıkçası bizlere Denizli ölçekli bir büyükşehirde ve 19 tane ilçemizi de baz aldığımızda, hinterlandı ve demografik yapıyı da göz önünde bulundurduğumuzda ilçelerde 45 ile 60 gün içerisinde, büyükşehirde aday olacak kişi içinse 90 gün ile 110 gün arasında ideal, kaliteli bir seçim propagandasının yürütülebileceğini gösteriyor. 2014’te biz büyükşehir belediye başkan adayımızı açıkladığımızda önümüzde çalışılabilecek 42 günlük bir süre vardı ve bu süre içerisinde yüzde 38,9 gibi bir puan aldık. Dolayısıyla eğer biz bugün 42 gün değil de, 60 günü büyükşehir belediye başkan adayımıza verirsek; Cumhuriyet Halk Partisi Denizli’yi kazanacaktır. Ben geç kalınmadığını tam vaktinde adayımızın açıklanacağını ve sandıklar açıldığında da Denizli’nin sosyal demokrat, dertlere derman belediyecilik anlayışına kavuşacağını ve yeniden ‘merhaba’ diyeceğini düşünüyorum, inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZ FENERBAHÇE YÖNETİMİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Kadıköy’de başarılı bir belediye yönetiminin olduğunu vurgulayan CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin; “Biz, Kadıköy’de Fenerbahçe yönetiminde değişiklik yaptık. Umarım sizlerde bu yerel seçimlerde bir değişiklik yaparak, AK Parti’den ayrılmış, kurtulmuş bir Denizli yaratacaksınız. Başarılı olmanın temel yollarından biri; yerel yönetimde örgütlerimizin iletişimleri ve bağlarıdır. Bu bizim için çok önemli. Kadıköy’de bunu en sağlıklı ve verimli halde yürütmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“KADIKÖY, KÜLTÜR-SANATIN YANINDA EKONOMİYE DE KATKI SUNUYOR”

Kadıköy’ün kültür- sanat çalışmaları ile anıldığını ancak bu çalışmaların ekonomiye de katkılar sunduğunu ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu şunları aktardı: “Sosyal demokratik yönetim anlayışının yereldeki farkının konuşulması gerekiyor. 2014 yılında göreve geldim. 5 senede 52 tane proje oluşturduk. Belki 2 misli projeyi hayata geçirdik. Genelde Kadıköy, kültür sanat ile anılsa da oluşturmuş olduğumuz projelerin ekonomiye de ciddi katkısı var.”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER