DENİZLİ CHP KARIŞTI, YAKICI 12 SORU ACİL CEVAP BEKLİYOR

DENİZLİ CHP KARIŞTI, YAKICI 12 SORU ACİL CEVAP BEKLİYOR

Geçtiğimiz hafta Pamukkale İlçe Kongresi’ni tamamlayan Denizli CHP’de, önce ilçe ardından da il seçim kuruluna yapılan itirazlar ortalığı karıştırdı. Denizli CHP’de; Pamukkale ilçe kongresine itiraz eden üç isim; Aykut Çetinaslan, Emre Türkmen ve Arif Şeşen’in CHP İl Başkanı Teoman Sancar’a yakın isimler olduğu iddia edilince kriz iyice derinleşti.

PAÜ TÜRKİYE’NİN “AKADEMİK ATAMA REKORTMENİ”
Üniversitelerin en önemli ve tartışılan meselelerinin başında gelen akademik yükselme ve atamalar konusu; Pamukkale Üniversitesi’nde sorun olmaktan çıktı. Ve PAÜ Türkiye’nin en fazla akademik kadro ataması yapılan üniversitesi oldu.

“PAÜ’de Aralık ayının ilk haftasında, yani 4 Aralık Pazartesi gününden itibaren; 16 Profesör, 9 Doçent ve 5 Yardımcı Doçent için toplam 30 akademik kadro ataması gerçekleştirileceği ve bunun için “akademik ilana” çıkılacağı öğrenildi. PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’ın göreve geldiği Ağustos 2016’dan bu yana “akademik yükselme ve atama bekleyen” ve “74’ü Profesör, 86’sı Doçent ve 126’sı Yardımcı Doçent” olmak üzere toplam 585 öğretim üyesi ve öğretim görevlisinin kadro atamalarını gerçekleştirdiği kaydedildi.

DENİZLİ’DE BUGÜN İYİ BİR TOPLANTI VAR
İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk,  bugün saat 10.00'da  Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenliyor. Öztürk İyi Parti Denizli İl Yönetimi ve atama yapılan ilçe başkanlarını kamuoyuna tanıtacak. Bu haberlerle ilgili ayrıntılar yarın DRT Denizli’de..

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211