DENİZLİ CHP'DE 2. RAUNDA ADINI KİMLER YAZDI?

DENİZLİ CHP'DE 2. RAUNDA ADINI KİMLER YAZDI?

CHP’nin en fazla il kongre delegesine sahip Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde kazanan başkanlar; Osman Tabu ve Tolga Varlıker olurken, bu sonuçlara göre “il başkanlığı yolunda” dengeler değişti, kartlar yeniden karıldı ve kaybetmesi ve kazanması muhtemel isimler netleşti. İl Kongresi öncesi ilçe kongreleri süren Denizli CHP’de il başkanlığı yarışı tam gaz yol alıyor.  

AK PARTİ DENİZLİ’DE 2 BÜYÜK İLÇEDE AYNI İSİMLERLE DEVAM
 AK Parti Merkezefendi ilçe kongresi 24 Aralık’ta,  AK Parti Pamukkale İlçe Kongresi ise 30 Aralık’ta yapılacak. AK Parti Denizli’nin; Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör ile Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı ile devam kararlığında olduğu belirtildi.

“BİR KOLTUĞUM BİLE YOK, PARTİME KÜSTÜM!”

DENİZLİ CHP KAYNAYAN KAZAN, PEKİ KİM OLDU 2. RAUNDA ADINI YAZAN?
CHP’nin en fazla il kongre delegesine sahip Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde kazanan başkanlar; Osman Tabu ve Tolga Varlıker olurken, bu sonuçlara göre “il başkanlığı yolunda” dengeler değişti, kartlar yeniden karıldı ve kaybetmesi ve kazanması muhtemel isimler netleşti. İl Kongresi öncesi ilçe kongreleri süren Denizli CHP’de il başkanlığı yarışı tam gaz yol alıyor. 

SONA EREN KONGRELERDEN KİMLERE DESTEK ÇIKTI?
Pamukkale ve Merkezefendi’de il kongresinde oy kullanacak 363 il delegesinin desteğinin kimlere gideceği şimdiden netleşmiş gibi. İddiaya göre 192 Pamukkale CHP İlçe delegesinin önemli bir bölümü eski il başkanı ve vekil Ali Rıza Ertemur’u destekliyor. Bir bölümü de Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu. Merkezefendi’de ise dağılım bunun tam tersi. CHP Merkezefendi’de il kongresi delegelerinin mühim bir çoğunluğu eski il başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu destekliyor. Bir bölümü ise Ali Rıza Ertemur’u. Peki; mevcut İl Başkanı Teoman Sancar’ın delege destek tablosu nasıl? Ertemur ve Çavuşoğlu yarışırken, Sancar aradan sıyrılıp yeniden başkan olabilir mi? (Neden olmasın, diyenler de yok değil)

DÜN DÜNDE KALDI CANCAĞAZIM BİZE YENİ BAŞKAN ADAYI LAZIM..
Ancak büyük ilçelerdeki kongreler sonucu delege dağılımı ve dengeleri açısından Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Ali Rıza Ertemur isimleri daha ön plana çıkarken, CHP tabanında “Dünkü isimler dünde kalmalı cancağazım, Denizli CHP’ye yeni isimler bulmak lazım” diyen bir grubunda varlığını unutmamak gerekiyor. Bu cephenin arkasında biriktiği isim ise iddialara göre; CHP Merkezefendi 2014 yerel seçimleri belediye başkan adayı Mimar Arif Balkanay.. Balkanay’ın CHP Denizli İl Başkanlığı’na yakışacağını öne süren CHP’lilerin sayısı da öyle az değil..

BİR KOLTUĞUM BİLE YOK, PARTİME KÜSTÜM!
Şimdi geçelim Denizli CHP için “il kongresi delegeleri deposu” olan iki büyük ilçesi Pamukkale ve Merkezefendi’de CHP Kongreleri sonrası oluşan tablolara ve olan bitenlere. Kongre günü başlarda kürsüde; “Kazansak da, kaybetsek de birer nefer olarak CHP’ye hizmete devam edeceğiz” diyen, Merkezefendi eski ilçe başkanı Sedat Demirci’nin kongre sonuna yapılan oylama sonuçlarını beklemeden salonu terk ettiği iddia edilirken, kongreyi sonuna kadar beklemeyen isimler arasında eski milletvekili Ali Rıza Ertemur’un da bulunduğu kulislerde dolanıyor. (Ertemur’un Merkezefendi Kongresi’nde taraf olarak yanlış yaptığı yolunda iddialar ve polemikler de epey ön planda) Ünlü Sanatçı Sezen Aksu’nun “Gülümse” albümünde yer alan ve sözleri ünlü politikacı Kemal Burkay’a ait bir şiirden alınan “Bir kedim bile yok, anlıyor musun?” şarkısı adeta CHP Merkezefendi Kongresi sonunda yaşandı. Ve şarkı uyarlaması bu olayla; “Bir koltuğum bile yok, partime küstüm.. CHP’ye küstüm” klibine dönüştü.

KESKİN-BASMACI BİR TARAFTA, KARACA-ARSLAN DİĞER TARAFTA
Peki; Denizli CHP İl Kongresi öncesi “Hangi isim hangi il başkan adayını destekliyor? Hangi vekil vekiller hangi adaya omuz veriyor? Hangi başkan, hangi ismi il başkanlığı koltuğunda görmek istiyor? Delege ağırlığı kimin yanında?” diye sorduğumuzda ise enteresan bir tablo ortaya çıkıyor. Bu siyasi tabloya göre (tabii ki iddiaya göre) Örneğin; Adnan Keskin ve Melike Basmacı bir tarafta; Gülizar Biçer Karaca ve Kazım Arslan öbür tarafta yer alıyor. Çavuşoğlu’nu onlar destekliyor, Sancar’a diğerleri omuz veriyor. Bir kısım partili ve Denizli CHP tabanı ise “il başkanlığı döneminin Ali Rıza Ertemur’unu özlüyor.” Bazı CHP Akilleri ise “Bu yarışın iki ismi Bülent Nuri Çavuşoğlu ile Arif Balkanay olmalı” diyor…

AK PARTİ DENİZLİ’DE 2 BÜYÜK İLÇEDE AYNI İSİMLERLE DEVAM
Denizli AK Parti’de merkezdeki 2 büyük ilçe; Pamukkale ve Merkezefendi’de partinin kongre tarihleri belli oldu. Buna göre AK Parti Merkezefendi ilçe kongresi 24 Aralık’ta,  AK Parti Pamukkale İlçe Kongresi ise 30 Aralık’ta yapılacak. AK Parti Denizli’nin; Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör ile Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı ile devam kararlığında olduğu belirtildi. Denizli AK Parti’nin 2 İlçe Başkanı olan Aracı ve Güngör’ün partinin “genç yüzlerini” temsil ettikleri ve değişime destek veren isimler oldukları da kulislerde konuşuluyor. 

HACI ŞERİF LOGO DEĞİŞTİRDİ
Denizli’nin ülke genelinde ünlü 40 yıllık “yerli” kuruluşlarından biri olan Hacı Şerif firması yıllardır kullandığı logosunu değiştirdi. Yeni logo çalışmasını Hacı Şerif CEO’su Yunus Helvacı’nın yaptığını söyleyen Necip Helvacı, “Evet şirket olarak yeni atılımlar içindeyiz. Şube sayımız artarken, üretim ve yeni fabrika binalarımız ve atölyelerimizi de yeniliyoruz. Biz şimdi 40 yıllık logomuzu yeniledik, ancak kalplerdeki yerimiz aynı canlılığı ve eski haliyle duruyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211