DENİZLİ CHP'DE; ACIPAYAM, SERİNHİSAR, ÇAMELİ VE BEYAĞAÇ'TA İŞLER KARIŞTI

DENİZLİ CHP'DE; ACIPAYAM, SERİNHİSAR, ÇAMELİ VE BEYAĞAÇ'TA İŞLER KARIŞTI

Denizli CHP’nin 5. sıra adayı İlhan Özcan'ın adaylık sırası listeler YSK'ya gitmeden önce, son dakikada değiştirildi. İlhan Özcan,ilk açıklanan sıralamaya göre;  5. sıradan 6. sıraya düşürülürken, yerine Özgür Savaş Bayar CHP Denizli listesinin 5. sırasına çıkarıldı. 

Bu durum CHP parti örgütleri tarafından açıklanmazken,  Özgür Savaş Bayar’ın facebook sayfasında kendi ismini 5. sıraya yazması üzerine ortaya çıktı. Bu durum sonucu CHP Acıpayam İlçe örgütü "toplu istifa" için olağanüstü toplandı. 

Denizli CHP’nin 5. sıra adayı İlhan Özcan'ın adaylık sırası listeler YSK'ya gitmeden önce, son dakikada değiştirildi. İlhan Özcan,ilk açıklanan sıralamaya göre;  5. sıradan 6. sıraya düşürülürken, yerine Özgür Savaş Bayar CHP Denizli listesinin 5. sırasına çıkarıldı. Bu durum CHP parti örgütleri tarafından açıklanmazken,  Özgür Savaş Bayar’ın facebook sayfasında kendi ismini 5. sıraya yazması üzerine ortaya çıktı. Bu durum sonucu CHP Acıpayam İlçe örgütü "toplu istifa" için olağanüstü toplandı. 

Bu arada aday listesinde bir son dakika hareketi ile 5. Sıradan, 6. Sıraya indirilen Denizli CHP’nin Acıpayamlı İşadamı Adayı İlhan Özcan, “Ben ilk çıkan sıralama ile ilgili seçim çalışması hazırlıklarıma başlamıştım. Önüme Acıpayam’ın dışında Serinhisar-Çameli-Beyağaç gibi ilçelerin haritalarını da koyup, çalışma programını yaptım. Ekiplerimi hazırladım. İşte tam da bu sırada böyle bir değişiklikle karşılaştım. Üzüldüm tabii ki. Ancak ilçe örgütü yönetiminden arkadaşlara ‘sakın, istifa etmek yok’ dedim. Son olarak da Denizli İl Başkanı ve İl Örgütü, ‘Ankara’ya gidiyoruz, sen de gel’ diye davet etti. Ancak ‘ben Ankara’ya gelmem. Sıramın değiştirilmesi için genel merkez önünde yatmam. Bu duruma üzüldük, ama CHP için çalışmalarımızı sürdüreceğim” dedi. 

Öte yandan Acıpayam CHP ilçe yönetim kurulu üyesi Filiz Öztürk; CHP Vekil Adayları Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Teoman Sancar ile İl Başkanı Mahir Akbaba’ya Acıpayam İlçe Yönetimi adına bir mektup yazdı. Ve Acıpayam CHP olarak istifa dahil her seçeneği düşündüklerini bildirdi. Öztürk’ün mektubu ise özetle şöyle; “Sayın Gülizar Biçer Karaca; Sayın Kazım Arslan; Sayın Teoman Sancar; Sayın Mahir Akbaba; Ben Acıpayam CHP ilçe yönetim kurulu üyesiyim. Milletvekili adayları sıralamasında Denizli’nin Güneyi’nde kalan bölgesinde partimizin oylarını artıracak kapasitedeki adayımız sayın İlhan Özcan’ın hakettiği sırada olmadığını gördüm. Merkez yönetimimizin takdiri diye düşündüm.
Akabinde YSK’na giden listede 5. sırada ilken 6. sırada gösterildiğini öğrendim. Yıllardır Denizli’nin Güney’inde kalan bölgedeki dengeyi değiştirme fırsatı çıkmışken ilçemizde ve komşu ilçelerde bu durum çok yadırgandı. Partimizin için de, önemli bir seçimde, böyle bir durumun ‘bilgisayarda değişmiştir’ gibi bir geçiştirme bizim hevesimizi, çalışma azmimizi ve güvenimizi sarstı.
Sizden bu şevkin, azmin ve güvenimizin yerine gelmesini sağlayacak davranış ve düzeltmeyi bekliyorum. Eğer bu durum düzeltilmezse, istifalar da dahil bu bölgede siyasi olarak büyük zararlar yaşayacağımızı da bildirmek isterim.”

İki gündür yoğun olarak tartışılan Denizli’de CHP’nin yeni milletvekili aday liste ise şu şekilde oldu; “1-Gülizar Biçer Karaca, 2-Kazım Arslan, 3-Haşim Teoman Sancar, 4-Ünal Karaosmanoğlu, 5-Özgür Savaş Bayar, 6-İlhan Özcan 7-Şeniz Doğan Ve 8-Bilgehan Burgul.”

MUSTAFA KAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER