DENİZLİ CHP'DE YENİ İL BAŞKANI AKBABA OLDU

DENİZLİ CHP'DE YENİ İL BAŞKANI AKBABA OLDU

Denizli CHP’de İl Başkanı Ali Rıza Ertemur’un vekil adaylığı için istifa etmesinin ardından, boşta kalan CHP Denizli İl Başkanlığı koltuğuna Hukuk ve Seçim İşleri’nden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mahir Akbaba getirildi.Denizli CHP’nin efsane merkez ilçe başkanlarından biri olan tanınan avukat İsmail Akbaba’nın oğluMahir Akbaba’nın babasından devraldığı geleneği sürdürmesi bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli örgütü yeni il başkanını seçti. Denizli CHP’de İl Başkanı Ali Rıza Ertemur’un vekil adaylığı için istifa etmesinin ardından, boşta kalan CHP Denizli İl Başkanlığı koltuğuna Hukuk ve Seçim İşleri’nden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mahir Akbaba getirildi.Mahir Akbaba; Denizli CHP’nin efsane merkez ilçe başkanlarından biri olan tanınan avukat İsmail Akbaba’nın oğlu. 

Cumhurbaşkanı adayını açıklayan CHP ile politik arena iyice ısınırken, Denizli İl Başkanlık koltuğuna da İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı Mahir Akbaba oturdu. Öğle saatlerinde bir araya gelen CHP Denizli İl yönetimi, milletvekilliği aday adaylığı için istifa ile boşalan İl Başkanlığı ve Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı koltuklarının yeni sahiplerini seçmek için gündemli olarak olağan üstü toplandı.Yapılan toplantıda yönetim tarafından tek aday olarak gösterilen Mahir Akbaba oy birliği ile İl başkanlığına seçildi. Bunun yanı sıra Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı’na Göksel Erdoğan, İl Sekreterliği’ne Gürel Bingüller, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine ise Ahmet Çon seçildi. 

Denizli CHP’nin efsane merkez ilçe başkanlarından biri olan tanınan avukat SHP eski Merkez İlçe Başkanı İsmail Akbaba’nın oğlu Mahir Akbaba’nın babasından devraldığı geleneği sürdürmesi bekleniyor.

MUSTAFA KAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer Aygün Yomra ilçe eski yönetim iyesi
Muzaffer Aygün Yomra ilçe eski yönetim iyesi - 2 yıl Önce

Bir haber dolanıyor Denizli il yönetimi görevden alındı diye dogrumudur

SIRADAKİ HABER