Denizli, Cumhuriyet'in 96’ncı yılını kutladı

Tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Denizli Valiliği önünde tören düzenlendi.

Tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Denizli Valiliği’nde tören düzenlendi. Kutlamalara; Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Denizli Milletvekilleri; Gülizar Biçer Karaca, Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Bilal Öztürk, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, İl Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamdi Helvacılar ile diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

HALKIN BAYRAMINI KUTLADILAR

Vali Hasan Karahan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonra Gazi Bulvarı'nda Vali Karahan, Piyade Albay Öztürk ve Başkan Zolan, askeri araçla bulvardaki halkı selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.

“ALLAH MİLLETİMİZİN AYAĞINA TAŞ DEĞDİRMESİN”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Vali Karahan, Türk milletinin cumhuriyete dün olduğu gibi bugün de sahip çıktığını ve bunu sürdüreceğini kaydetti. Türk milletinin cumhuriyetle geliştiğini ve güçlendiğini belirten Vali Karahan, “Allah milletimizin ayağına taş değdirmesin. Coşkunuz ve heyecanınız daim olsun. Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yılını hep birlikte kutluyoruz. Büyük bir medeniyetin mirasçısı olan milletimiz her daim hakkın ve adaletin yanında. Cumhuriyetin sağladığı barış ve huzur ortamında, 96 yılda eğitimden sağlığa, sanayiden ekonomiye, tarımdan hayvancılığa hemen hemen her alanda büyük atılımlar büyük gelişmeler sağladık ve bu gelişmeler dünya genelinde örnek teşkil etti. Elbette ulaşmamız gereken daha nice hedefler ve sorumluluklar var. Biz daima birlik ve beraber olduğumuz sürece bu düşmanlar bizim karşımızda duramaz" dedi. Konuşmanın ardından okullarda çeşitli yarışmalar ve spor etkinliklerinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Kutlamalar çerçevesinde günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, halk oyunu ve mehter takımı gösterileri sunuldu, geçit töreni yapıldı.

ANAOKULLU ÖĞRENCİLERİ ASKER SELAMIYLA KUTLAMA YAPTI

Denizli'de Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu’ndaki 5 yaş gurubu öğrencileri, Türk Bayrağı ve Atatürk resmi olan tişörtler giyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte gösteri yaptı. Öğrenciler törende asker selamı vererek Cumhuriyet'in yeni yaşını kutladı. Ayrıca öğrenciler öğretmenleri eşliğinde 10. Yıl Marşı'nı söyleyerek ritm tuttu. Etkinliğe katılan aileler çocuklarının fotoğrafını çekmek için birbiriyle yarıştı.

‘GARDİYANLARIN’ GÖSTERİSİ DAMGA VURDU

Kutlamalarda Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nde (CTE) görevli gardiyanlarının hazırladığı ‘Türk Halk Oyunları Gösterisi’ adeta etkinliklere damga vurdu. Gardiyanlar resmi kıyafetler ile halay gösterisi ve Kafkas dansları gösterisi sundu. Gardiyanlar sergiledikleri performansları ile göz doldurdu. Kadın ve erkek gardiyanların sunduğu gösteri katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. (AA) (İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER