Denizli'de 1 ilçede daha okullar tatil!

Denizli'de kar yağışı 3 ilçede okulların tatil edilmesine neden olmuştu. Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, okulların tatil edildiği ilçe sayısı 4'e yükseldi.

Denizli'de 1 ilçede daha okullar tatil!

Kentte gece boyunca devam eden kar yağışı sonrası Denizli Valiliğinden yazılı bir açıklama yapılarak 3 ilçede kar tatili kararı alındığı belirtildi. Açıklamada, Çameli ilçesinin tamamında Çal ve Bekilli ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan okullarda 7 Şubat Cuma günü (bugün) eğitime ara verildiği duyuruldu. Kar yağışı ve yollarda oluşabilecek buzlanmadan dolayı öğrenciler ile vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tatil kararı alındığı belirtildi. 

Kar yağışından en fazla etkilenen ilçe ise kentin 1350 rakımı ile en yüksek ilçelerden birisi olan Çameli ilçesi oldu. İlçe merkezinden kar kalınlığı 20 santimetreye yaklaşırken, bölgede belediye ve karayolları ekipleri tarafından iş makineleri ile kar küreme çalışması başlatıldı. 

ACIPAYAM'DA DA OKULLAR TATİL!

Yapılan son açıklamada Acıpayam'ın Kelekçi, Karahöyük, Eskiköy ve Darıveren mahallelerine gelen taşımalılar ile Aliveren Anasınıfı'nın tatil edildiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193