Denizli'de 180 kiloluk Akman’ın yardım çığlığı

Denizli’nin Çivril ilçesinde aşırı kiloları ile mücadele eden ve 180 kilogram olan 65 yaşındaki Ulviye Akman, adeta yaşam savaşı veriyor. Kimsesi olmadığı için komşularının baktığı Akman, kendisine yardım eli uzanmasını bekliyor.

Denizli'de 180 kiloluk Akman’ın yardım çığlığı

Çivril’in Kızılcasöğüt Mahallesi’nde yaşayan 65 yaşındaki Ulviye Akman, kilolarına bağlı olarak yaşadığı hastalıklardan dolayı hareket edemediğini belirterek, yetkililerden yardım istedi. Eşi tarafından 34 yıl önce terk edilen Akman, sağlık sorunları nedeniyle kilo almaya başladı. Aldığı kilolar nedeniyle yataktan çıkamaz olan Akman, hareket edemeyince kilo alması hızlandı. Son bir yıl içinde aldığı kilolarla yatağa bağımlı hale gelen Akman, ayaklarının ağrıması nedeniyle yürümekte zorlanmaya başladı. İhtiyaçlarını ve ev işlerini emekleyerek yapmaya çalışan çoğu zaman da komşuların yardımıyla hareket edebilen Akman, tedavi görüp kilolarından kurtulmak istiyor.

KULLANDIĞI İLAÇLAR DOLAYISIYLA HIZLA KİLO ALDI

Çivril Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aldığı 509 Lira engelli maaşı ile hayatını devam ettiren Akman, eşinden ayrıldıktan sonra yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kilo almaya başladığını belirtti. Zamanla kiloların arttığını ifade eden Akman, 34 yıl önce eşinin yurt dışına çıkmak için kendisinden boşandığını ve çocuklarını da alarak gittiğini ifade etti. Sağlık sorunlarına bağlı olarak kullandığı ilaçlardan dolayı hızla kilo almaya başladığını ifade eden Akman, 180 kiloya kadar çıktığını söyledi. Akman, hiçbir işini göremediğini ve zaruri ihtiyaçlarını da emekleyerek gidermeye çalıştığını ifade etti.

“KİLOLARIMDAN KURTULMAK İSTİYORUM”

Akman, “Kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Kimsem yok. Sadece engelli maaşım var. Hiçbir yere gidemiyorum. 180 kiloyum ve bakan kimse yok. Bir odanın içinde yaşıyorum. Ben bana bir derman bulunmasını ve bakılmasını istiyorum. Ben kurtarılmayı istiyorum. Onun dışında kimseden bir şey istemiyorum. Ayaklarım hiç tutmuyor ve yürüyemiyorum. Bana komşularım bakıyor” dedi. Akman’ın komşusu 67 yaşındaki Gülsüm Özben ise ellerinden geldiği kadar kendisine bakmaya çalıştıklarını ancak Akman’a bir bakıcının şart olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER