Denizli'de 4.0 büyüklüğünde deprem

Pamukkale İlçesi merkezli 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin can ve mal kaybına yol açmadığı bildirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre; dün saat 09.30'da Richter ölçeğine göre merkez üssü Pamukkale ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7.24 metre derinliğinde gerçekleşen deprem, çevre ilçelerde de hissedildi. Kısa süreli depremin can ve mal kaybına yol açmadığı belirtildi.

"DENİZLİMİZE GEÇMİŞ OLSUN"

Depreme ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Denizli Valisi Ali Fuar Atik, “Denizlimizde merkez üssü Pamukkale İlçemiz olan 4.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şu ana kadar intikal eden olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Denizlimize geçmiş olsun. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin” dedi.

“GEÇMİŞ OLSUN DENİZLİM"

Depremin ardından açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şunları aktardı: “Geçmiş olsun Denizlim. Şehrimizde meydana gelen depremle ilgili tarafımıza ulaşan herhangi bir olumsuz durum yok. Allah'ım şehrimizi, milletimizi afet ve belalardan muhafaza eylesin.”

“DENİZLİ DEPREME ALIŞIK"

Deremin hissedildiği ilçelerden biri de Honaz oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Yüksel Kepenk; “Yaşanan deprem tedirginlik yarattı. Ben deprem esnasında arazideydim. Henüz bizlere ulaşan can ve mal kaybı söz konusu değildir. Denizli’de depremler yaşanmaya devam ediyor. Bu aralar sık sık deprem yaşıyoruz. Denizli depreme alışık. Ancak korku yaratmaya devam ediyor. Artçılar devam edecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER