Denizli'de araba fiyatına kurbanlık!

Denizli hayvan pazarında 4 dananın fiyatları dudak uçuklattı. Ağrı’nın Tutak İlçesi’nden Nuri Peker tarafından getirilen 1 tona ulaşan ağırlıklarıyla ‘Şampiyon’ ve ‘Zafer’ adı verilen 4 kurbanlık dana, Denizli’de 23’er bin liraya satışa çıkarıldı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarında hareketlilik başladı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen büyük ve küçükbaş hayvanlar canlı hayvan pazarında sahiplerini arıyor.

Pazarın gözdeleri ise ‘Şampiyon’ ve ‘Zafer’ oldu. Akşam 11’e kadar açık olan pazarda kıran kırana pazarlıklar sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde sürüyor.42 bin hayvanın satışa çıkarıldığı pazarda vatandaşların en çok dikkatini çekenler ise adları Şampiyon olan danalar oldu.

Ağrı’nın Tutak İlçesi’nden Nuri Peker tarafından getirilen danaların ağırlıkları 1 tona ulaşıyor. Peker, “Gözüm gibi baktığım hayvanlarımı görenler bir daha bakıyor. 1 tonu buluyor ağırlıkları. 73 hayvanımı getirdim. 22 tanesi kaldı. Şimdiye kadar getirdiğimiz hayvanlarından 51 adet sattık. Özel besi. Kaliteli simental. Fiyatları da 23 bin lira. Bakanı çok ama alıcısı çıkmadı. Şuan için anlaşamıyoruz. Her sene buraya geliyoruz. Bayrama kadar Şampiyon’ları da satmayı hedefliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211