Denizli'de Azerbaycan’a destek sürüyor

Yapımında sona ulaşılan ve dünyanın demirden en büyük horozu olan heykel, Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları geri almak için mücadele eden Azerbaycan’ın Bayrağı renkleriyle ışıklandırılarak Azerbaycan’a destek vermeye devam ediliyor.

Denizli'de Azerbaycan’a destek sürüyor

Denizli, Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları geri almak için mücadele eden Azerbaycan’ına destek vermeye devam ediyor. Pamukkale Belediyesi’nin yapımında sona geldiği Seyir Tepesi Kent Şehir Ormanı’nda yer alan dev horozu Azerbaycan’ın bayrak renkleri olan yeşil, mavi ve kırmızı renkler ile ışıklandırılarak destek verdi. Denizli’de yaşayan Azerbaycanlı Ege Bozoklu, Azerbaycan’ın Türkiye ile kardeş olduğunu söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: “İnşallah hayatımız, ülkemiz kurtulur işgallerden. Türkiye kardeşimiz ve her zaman İyi olur benim düşüncelerim bunlardır. Bütün Azerbaycan’daki hemşerilerime, akrabalarıma, kardeşlerime çok sevgilerimi sunuyorum. Kendilerine çok iyi baksınlar” dedi.

"DENİZLİ, BİZLERİ GURURLANDIRDI"

Denizli’nin dev horozu Azerbaycan renkleriyle ışıklandırdığı için gururlandığını söyleyen İbrahim Mert Kazak, “Öncelikle Denizli’deki belediyeler Azerbaycan’a destek çıkarak bizleri gururlandırdı. Azerbaycan’da haklı çünkü kendi toprakların geri almaya çalışıyor. Bunun için hepsini yapmaları gerekiyor ve bunu da tüm Türkiye ve ülkelerin destekçisi olması Azerbaycan için çok iyi olacak” diye konuştu. Azerbaycan renklerine bürünen horozun Denizli’nin birçok bölgesinde görüldüğüne değinen Yunus Emre Bulut, “Azerbaycan’a destekler için çok teşekkür ediyorum. Biz Türkler olarak her zaman Azerbaycan’ın yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Denizli’nin bu heykeli her yerden görünebilir bir özelliği var ve Azerbaycan’ın bayrağı rengine yansıtılması gayet Denizli halkı için ve Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu desteklemesini belli etmesi için çok iyi bir hareket. Azerbaycan’ı her zaman destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER