Denizli'de belediye başkanından uyarı!

Bu Ramazan’ın da korona virüs tedbirleri kapsamında geçeceğini bildiren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Pandemiyi aşının gücüyle ve kurallara koşulsuz uyumumuzla yendikten sonra, önümüzdeki yıllarda hepsini telafi edeceğiz. Bu Ramazan, sofralarımıza, ibadetlerimize koronayı davet etmeyelim” dedi.

Denizli'de belediye başkanından uyarı!

Ramazan ayı korona virüs önlemleriyle başladı. Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Başkan Arslan, şunları aktardı: “Pandemiyi aşının gücüyle ve kurallara koşulsuz uyumumuzla yendikten sonra, önümüzdeki yıllarda hepsini telafi edeceğiz. Bu Ramazan, sofralarımıza, ibadetlerimize koronayı davet etmeyelim. Ramazan ayının bereketi, aşı uygulamasına vereceğiniz destek ve önlemlere katacağımız değerle hep birlikte korona virüsüne karşı olan mücadelemizi, hedefimiz olan mavi renge ulaşana kadar sürdürelim. Ramazan ayı zafer mücadelesinin ilk adımı, pandemiyle geçireceğimiz son Ramazan olsun. Korona virüsüne karşı etkin bir denetim ve kontrol süreci yürütüldü. Hep beraber mücadelemize devam edelim. Maske, mesafe ve hijyenin yanına bir de aşı silahımızı ekleyerek bereketin ve huzurun ayı Ramazan ayında da mücadelemizi şimdiye kadar olduğu gibi, hep beraber ve güçlü bir şekilde sürdürelim. İnanıyorum ki, bayramı daha huzurlu ve mutlu bir şekilde karşılama şansına sahip olacağız. Herkese sağlıklı huzurlu mutlu ve hayırlı Ramazanlar diliyorum.”

“AŞILARIMIZI YAPTIRALIM”

Aşı randevusu ve aşı saatlerinin uzatılmasına ilişkin açıklama yapan Başkan Arslan; “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamalarda anlaşılacağı üzere ülkemizde özellikle 60 yaş üstü aşılamalar tamamlanmış olup, istatistiklerde görüleceği üzerine aşı yapılan vatandaşlarımızın hastaneye yatış oranları hastalığı geçirme şiddetinde belirli azalmanın olduğu açıkça görülmektedir. Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın muhakkak aşılarını olmaları çok çok önemlidir. Ramazan ayında olmamız münasebetiyle vatandaşlarımızın aşı olmasına ve hizmete ulaşımını daha da kolaylaştırmak için Çameli Kaymakamlığımız güzel bir karar aldık. Vatandaşlarımızın Ramazan ayı içerisinde aşılarını olabilmesi lütfen aşı randevularımızı alarak; gündüz mesai saatleri haricinde akşam iftardan sonra saat 20.00 ve 23.00 arasında kamu hastanemizde aşılarımızı yaptıralım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER