Denizli'de bin 50 asker terhis oldu

Manisa, Aydın ve Denizli'de vatani görevlerini yaparken yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında terhisleri ertelenen askerler, tezkerelerini alarak kışlalardan ayrıldı. Denizli'deki 11. Komando Tugay Komutanlığı’ndan bin 50 asker terhis oldu.

Denizli'de bin 50 asker terhis oldu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın açıklamasının ardından Manisa, Aydın ve Denizli'de vatani görevlerini yaparken yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında terhisleri ertelenen askerler, tezkerelerini alarak kışlalardan ayrıldı. Manisa 1. Komando Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 414 askerin terhis işlemi yapıldı. Kışla önünde bekleyen aileler, oğullarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. Terhis olan askerlerden 99/4 tertip Faruk Şimşek, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında kışlada hijyene büyük önem verildiğini ve her gün ateşlerinin ölçüldüğünü anlattı. Şimşek, bir ay geç terhis olmasına ilişkin ise "Vatan sağ olsun" ifadelerini kullandı.

DENİZLİ'DE BİN 50 ASKER TERHİS OLDU

Denizli'de de 11. Komando Tugay Komutanlığı’ndan bin 50 asker terhis oldu. Bazı askerler, komutanlığın sağladığı otobüslerle kışladan ayrılırken, bazıları ise ailelerince kışladan alındı.

Aydın'da ise 1. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’ndan 99/4 dönem 18 asker terhis olarak memleketlerine gitti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221