Denizli'de bin 72 damızlık hayvan dağıtıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe Desteği Projesi’ kapsamında yüzde 85 hibe desteği sağlanarak 67 yetiştiriciye toplam bin 72 damızlık hayvan dağıtıldı.

Denizli'de bin 72 damızlık hayvan dağıtıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe Desteği Projesi’ kapsamında yüzde 85 hibe desteklemesiyle 15 Koyun 1 Koç Alımı projesinde Denizli’de hak kazanan 67 yetiştiriciye 990 baş koyun 66 baş koç ile 15 keçi 1 baş teke olmak üzere toplam bin 72 küçükbaş damızlık hayvan dağıtıldı.

Bakanlık ve İl Müdürlüğü desteklerle, projelerle üreticilerin yanında olduklarını belirten Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya; “Denizli'de 67 hayvancılık işletmesine katkı sağlayacak bu programda aynı zamanda sürü kalitesini de artırmayı hedefliyoruz. Damızlık kalitesi yüksek olan bu hayvanların sürülere dahil olmasıyla birlikte Denizli'de küçükbaş hayvancılığa önemli bir katkı sağlıyoruz. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun. Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Pamukkale, Serinhisar ve Tavas İlçeleri’nde 67 yetiştiricimize kura çekimi yapılarak il ve ilçe teknik personellerince küçükbaş hayvanlar teslim edildi. Dağıtımı yapılan hayvanların 2 yıl boyunca işletmelerde takibi yapılarak yetiştiricilerimize yetiştiricilik ve sağlık konusunda destek verilecektir. Destek bizden üretim sizden” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER