Denizli'de ‘Bisiklet Sürüşü’ etkinliği

2014 yılından beri faaliyet gösteren Pamukkale Bisiklet Derneği, 14 Mart Pazar Günü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen bisiklet sürüşü düzenliyor.

2014 yılından beri faaliyet gösteren Pamukkale Bisiklet Derneği, pazar günü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ithafen bisiklet sürüşü düzenliyor.

Etkinlik, Servergazi Mahallesi’nde bulunan Domuz Deresi Bölgesi’nde gerçekleştirilecek. 8 km’lik bir parkura herkes katılabilecek.

Organizasyon öncesi dernek hakkında açıklamalarda bulunan Pamukkale Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Mıhçıoğlu; “Derneğimiz 2014 yılında kuruldu. Kuruluş amacımız Denizli’de bir bisiklet festivali düzenlenmesiydi ve bu festival yapıldı. Denizli’de ulaşımda bisikletin yaygınlaştırılması, arttırılması ve rekreasyon alanlarında da bisikletin kullanılmasını sağlamak. Bizler dernek olarak pandemiden önce her pazar ve çarşamba günleri gün boyu ve akşam sürüşleri düzenliyorduk. Pandemiden dolayı bu etkinlikleri bir süre ara verdik. 14 Mart Pazar günü ise bu etkinliklerimize yeniden başlamak için start vereceğiz” şeklinde konuştu.

“8 KM'LİK BİR PARKURUMUZ MEVCUT"

Organizasyon bisiklet kullanımını arttırmak ve bisiklet yollarına dikkat çekmek için gerçekleştirildiğini vurgulayan Mıhçıoğlu; “Pazar günü yapılacak olan etkinliğimiz, Servergazi Mahallemizde Bulunan Domuz Deresi Bölgesi’nde olacaktır. Etkinliğimizi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kadınlara ithafen gerçekleştireceğiz. Algıları yıkmak istiyoruz. Parkurumuza herkes katılabilir. 8 km’lik bir parkurumuz mevcut.  Program Başak Heykeli önünde saat 9.00’da başlayacak. Organizasyon bisiklet kullanımını arttırmak ve bisiklet yollarına dikkat çekmek için gerçekleştiriliyor. Program esnasında birde çekilişimiz olacak ve hediye dağıtımımız olacaktır. 12 gibi sürüşümüzü bitirmeyi planlıyoruz. İnsanlar bisiklet kullanmak istiyor. Ancak şehir merkezi güvenli bir sürüş için yeterli değil. Burada yerel yönetimlere görevler düşüyor. Bakım konusunda sıkıntılar mevcut. Ana yola uyumlu bisiklet yollarının yapılmasını istiyoruz. Tüm herkesi parkurumuza etkinliğimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER