Denizli'de deprem! Akbaba; “Deprem kuşağında, tavizsiz yapı denetimi yapmalıyız”

Acıpayam’da meydana gelen deprem hakkında açıklama yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba; “Yaşayacağımız depremlerin yıkıcı afetlere dönüşmemesi için akıl, bilim ve mühendislik gerçekleri doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini, depremleri yaşam kaybı olmadan atlatılmasının diliyorum. Deprem kuşağında tavizsiz yapı denetimi yapmalıyız” dedi.

Denizli'de deprem! Akbaba; “Deprem kuşağında, tavizsiz yapı denetimi yapmalıyız”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Acıpayam’da 20 Mart 2019 Çarşamba günü meydana gelen depremle ilgili yazılı açıklama yaptı.

İl Başkanı Akbaba, mesajında, “Acıpayam merkezli meydana gelen , çevredeki yerleşkelerde hissedilen deprem hepimizi tedirgin etti. Bizi teselli eden can kaybının olmamasıdır. Peki yarın daha büyük şiddette bir deprem olursa ne yapacağız.? İlimizin deprem kuşağı üzerinde olması, yapılan binaların çok sıkı bir denetimden geçerek yapılmasını gerektirmektedir. Maalesef, yapılan inşaatları denetlemesi gereken kurumlarımızın, rant için çıkar için sağlıksız ve çarpık bir kentleşmeye izin vermesi sonucu bizler bu korkutucu senaryonun gerçekleşmemesi için yalnızca dua etmekteyiz. Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı olarak; depremle iç içe yaşayan ülkemizde, yaşayacağımız depremlerin yıkıcı afetlere dönüşmemesi için akıl, bilim ve mühendislik gerçekleri doğrultusunda hareket edilmesi gerektiğini, depremleri yaşam kaybı olmadan atlatılmasının diliyorum. Deprem kuşağında tavizsiz yapı denetimi yapmalıyız. Ayrıca; Acıpayam’da meydana gelen deprem nedeni ile vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletir, depremde maddi ve manevi zarar gören tüm kardeşlerimize acil şifalar dilerim.” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211