Denizli'de deprem! Denizli Valisi Hasan Karahan Acıpayam’da

Depremden zarar gören Acıpayam İlçesi’ne giden Denizli Valisi Hasan Karahan, “İlk amacımız olan çadır ve sıcak yemek konusunu çözdük. Herkes çadırlardan faydalanacak. Bunun yanında Kızılay tarafından bölgedeki vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını karşılamak üzere bin 500 kişilik sıcak yemek, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce de pilav dağıtılacak çadırlar hazırlanmıştır” dedi.

Denizli'de deprem! Denizli Valisi Hasan Karahan Acıpayam’da

Denizli Valisi Hasan Karahan, saat 09.34’te merkez üssü Acıpayam İlçesi Yeniköy Mahallesi olan 5.5 büyüklüğündeki depremde zarar gören afetzedeleri ziyaret ederek, depremden etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu.

Vali Karahan, ilk olarak Acıpayam İlçesi’nde oluşturulan kriz masasına geçerek burada Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer ve görevlilerden ilçedeki son durum ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra bölgede incelemelerde bulunan Vali Karahan deprem dolayısıyla vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İncelemelerin ardından, Kurum Müdürlerine vatandaşların mağdur olmaması için depremden etkilenen yerlerde vatandaşlarımızın sorunlarının bir an önce çözümlenmesi konusunda gerekli talimatları verdi.

Amaçlarının ilk etapta kimsenin mağdur olmaması için sıcak yemek ve çadır konusu halletmek olduğunu aktaran Vali Karahan; “Ekiplerimiz hemen seferber oldu. Şiddetli bir deprem ve dolayısı ile korkuttu. Çok şükür rakamlara göre büyük miktarda değil. Özellikle kırsaldaki eski, kerpiç ve oturulmayan evlerde hasar daha fazla. Ama normal beton evlerde sıkıntı yok. Dolayısı ile can kaybı da yok. Hasar tespit çalışmaları yapılıyor, talepler üzerine yapılmaya devam edecek. İlk planda bugün sıcak yemek ve çadır temin edilecek çünkü vatandaşların birçoğu korkudan evlerine giremiyor. Artçılar devam ediyor 70-80 civarında artçı sarsıntı olduğu söyleniyor. Dolayısı ile bu geceyi sakin bir şekilde atlatıp yarın daha soğukkanlı bir şekilde hasar tespitlerini bir kez daha gözden geçirerek inşallah toparlayacağız. Bugünkü ilk amacımız olan çadır ve sıcak yemek konusunu çözdük. Herkes çadırlardan faydalanacak. Deprem bölgesinde AFAD Müdürlüğünce 240 adet çadır kuruldu ve 1 TIR çadır da kurulmak üzere hazır bulunuyor. Bunun yanında Kızılay tarafından bölgedeki vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını karşılamak üzere bin 500 kişilik sıcak yemek, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce de pilav dağıtılacak çadırlar hazırlanmıştır. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dilerim” diye konuştu.

GÜRKAN GÖK - (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221