Denizli'de deprem! Filiz; “Devletimiz hızlı bir şekilde seferber olmuştur”

Acıpayam’da yaşanan 5.5’lik depremin ardından bölgeye giden AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Devletimiz depremin ardından tüm kurumlarıyla çok hızlı bir şekilde seferber olmuştur. Merkez üssü Denizli'mizin Acıpayam ilçesi olan depremde çok şükür can kaybımız yok” dedi.

Denizli'de deprem! Filiz; “Devletimiz hızlı bir şekilde seferber olmuştur”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Acıpayam’da meydana gelen 5.5’lik depremin ardından bölgeye giderek, hasarın olduğu mahalleleri ziyaret etti.

Depremin olduğu ilk dakikalarda hemen deprem bölgesine giderek incelemelerde bulunan Başkan Filiz, gece geç saatlere kadar depremden çadırlarda kalan depremzedelerle görüştü.

Başkan Filiz, “Devletimiz depremin ardından tüm kurumlarıyla çok hızlı bir şekilde seferber olmuştur. Merkez üssü Denizlimizin Acıpayam ilçesi olan depremde çok şükür can kaybımız yok. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin. Denizlimize ve Acıpayamımıza geçmiş olsun. Biz burada gördüğümüz sorun ve sıkıntıların çözülmesi için yetkililere anında iletiyor ve takipçisi oluyoruz. Deprem olduğu andan itibaren gerekli tedbir ve çalışmalarımızı yaptık. Devlet olarak, halkımızın yanındayız. İhtiyaçları olan her şeyi karşılıyoruz. Acıpayam ilçemizde Apa, Oğuz, Karahöyük, Ucarı, Yassıhöyük ve Yeniköy mahallelerinde hemşerilerimiz ile bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. İhtiyaçlarını dinledik. Devletimiz tüm birimleri ile vatandaşlarının huzur ve güveni için gerekeni yapıyor. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun deprem ile ilgili yaptığı açıklamasında da belirttiği üzere ‘Şu anda bütün tespitler yapıldı. Hem Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hem de AFAD'ımız valiliğimizin koordinasyonunda ortak çalışma gerçekleştiriyorlar. Evlerle ilgili çalışmalar en yakın zamanda başlayacaktır. Depremzede Hemşehrilerimizi çadırlarda çok bekletmeyeceğiz. Acıpayam'da yaraların bir an önce sarılması için her ne gerekiyorsa üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BEYZA AKINCI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER