Denizli'de esnaf derdini zeybek gösterisiyle anlattı

Okul malzemeleri sektöründe esnaflık yapan Ufuk Yıldız, zor durumda olduğunu belirterek, iş yerinde zeybek gösterisi ile tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı ve Milli Eğitim Bakanı’na seslenen Esnaf Yıldız, “Ortaokul birlerin, lise birlerin, ilkokul birlerde olduğu gibi bunlarında kademeli olarak, kontrollü olarak açılmasını talep ediyoruz” dedi.

Denizli'de esnaf derdini zeybek gösterisiyle anlattı

Dünyada ve yurtta mücadele edilen korona virüs salgını tüm alanları etkiledi. Artan vakaların ardından turizm sektörünün de dahil olduğu birçok iş grubu durma noktasına gelirken normalleşme süreciyle birlikte bir hareketlilik başladı.

Okulların açılması ihtimaline yönelik yatırım yapan bazı esnaf ise okulların açılmamasıyla birlikte zor duruma düştüğünü söyledi. Sesini duyurmak isteyen Ufuk Yıldız, iş yerinde zeybek gösterisi düzenleyerek tepki gösterdi.

Yaklaşık 6 aydır üretim yaptıklarını ifade eden Yıldız, “Yaklaşık 6 aydan bu yana üretim yaptık ve görmüş olduğunuz gibi mağazamız bomboş. Bundan dolayı da sesimizi duyurmak için Milli Eğitim Bakanlığımıza, Cumhurbaşkanımıza, böyle bir güzel etkinlik havasında sesimizi duyurmak istedik. Talebimiz ise şudur, ortaokul birlerin, lise birlerin, ilkokul birlerde olduğu gibi bunlarında kademeli olarak, kontrollü olarak açılmasıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER