Denizli'de fırıncılar sokağa çıkma yasağına hazır!

Korona virüs salgını nedeniyle bu hafta sonu da uygulanacak olan sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklama yapan Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban; “Denizli'de fırıncı esnafı olarak, valiliğimiz ve yerel yönetimlerle koordineli bir şekilde hazırlıklarımızı başlattık. Bu hafta sonu da hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” dedi.

Denizli'de fırıncılar sokağa çıkma yasağına hazır!

Korona virüs salgını nedeniyle bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağının ilan edilmesiyle birlikte dikkatler yeniden fırıncılara çevrildi. Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban; “Cumhurbaşkanımızın sokağa çıkma yasağını açıkladığı andan itibaren Denizli'de fırıncı esnafı olarak, valiliğimiz ve yerel yönetimlerle koordineli bir şekilde hazırlıklarımızı başlattık. Bu hafta sonu da hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” dedi.

“DENİZLİ'DE EKMEK GİRMEYEN EV OLMAYACAK”

Fırınlarda tüm hazırlıkların yapıldığını kaydeden Başkan Karadaban, şunları söyledi: “Denizli’de ekmek konusunda hiçbir kaygı, sorun, problem oluşmayacaktır. Vatandaşlarımız endişelenmesinler. Depolarımız dolu. Üretimde de dağıtımlarımızda da en küçük bir problem yaşanmayacaktır. Denizli'de ekmek girmeyen ev olmayacak. Bize ulaşan, bilgisi gelen her eve ekmek ulaştıracağız. Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği geçen hafta sonunda tüm vatandaşlarımız talep ettikleri ekmeklere ulaştılar. Ulaşamayanlara da araçlarımızla birebir gönderdik. Gönderemediğimiz noktalarda da vefa destek grupları kanalıyla ilettik.”

“WHATSAPP DESTEK HATTIMIZDAN BİZE ULAŞABİLİRLER”

Başkan Karadaban; “Vatandaşlarımız yürüme mesafesinde olan fırınlara giderek ya da 112, 155 ve belediye destek hatlarını arayarak ekmek temin edebilirler. Yine de ekmeğe ulaşma noktasında sorun yaşayan hemşehrilerimizin 0532 760 96 56 numaralı Denizli Fırıncılar Odası Destek Hattı’nı rehberlerine kaydederek, akıllı telefonlarında yüklü olan Whatsapp uygulaması ile ekmek ihtiyaçlarını bildirebilecekler” diye konuştu.

BAŞKAN KARADABAN’DAN FIRINCILARA TEŞEKKÜR

Yasak günlerinde vatandaşa destek olarak ekmekleri evlere kadar götüren fırıncılara ve çalışanlarına teşekkür eden Başkan Karadaban; fırıncıların vatandaşlara ekmek bulma konusunda hiç bir sıkıntı yaşatmadıklarını söyledi. Fırıncıların üstlerine düşen görevi başarı ile yerine getirdiğini belirten Başkan Karadaban, “2 gün sokağa çıkma yasağını iyi yönettik. Ekmek sıkıntısı yaşatmadık. Fırıncı esnafımıza çok teşekkür ederim. Gece gündüz çalışarak büyük fedakarlık yaptılar. Ekmekleri kapılara kadar götürdüler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211