Denizli'de fotoğrafçılar birlik oldu kazandı

Denizli Ticaret Odası ve Fotoğrafçılar Odası birlikte hareket ederek Türkiye'ye örnek olacak bir tavır sergiledi.

Düğün salonu ve otellerde yaşanan fotoğrafçı krizine çözüm getirildi. Artık isteyen kendi fotoğrafçısını çekim için tercih edebilecek.

Düğün sahiplerinin istediği fotoğrafçıyı düğününde tercih etmesinin önündeki engel kaldırıldı. Salon sahipleri organizasyonda fotoğraf tercihinde 'Bizim kendi fotoğrafçımız var o çekim yapacak' dayatmasına Denizli Ticaret Odası ve Denizli Fotoğrafçılar Odası ortak çözüm getirdi. Düğün salonu ve otellerde  organizasyon sahibinin istediği fotoğrafçıyı getirmesi için yapılan toplantıda Esnaf Odası, Ticaret Odası başkanları ve üye fotoğrafçıların yoğun katılımı ile destek sözü ve birlikte varız mesajı verildi.

BİRLİK OLMAK ÖNEMLİ

Türkiye'ye örnek olacak bir adım ile artık fotoğrafçılar diledikleri düğün salonlarında ve otellerde çekimlere gidebilecekler. Kanunen de cezai hükmü olan maddenin Av. Nihat Ispartalı tarafından sunulması ile  hukuksal boyutta da  karar alınmış oldu. Denizli Ticaret Odası Meslek Komite Başkanı Güven Kavak ile  Denizli Fotoğrafçılar Odası Başkanı İbrahim Karabacak birlik olmanın önemini vurguladılar.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER