Denizli'de gazetecilere sertifikaları dağıtıldı

Denizli ve Uşak'ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip yerel gazetelerin temsilcilerine yönelik düzenlenen ‘Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi’ eğitim programına katılanlara sertifikaları verildi.

Denizli'de gazetecilere sertifikaları dağıtıldı

Denizli ve Uşak'ta resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip yerel gazetelerin temsilcilerine yönelik Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi’ eğitimi verildi.

2 gün süren programın sonunda sertifika dağıtım töreni yapıldı. Törene; Denizli Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran da katıldı.

Törende konuşan BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, yerel gazetelerin demokrasinin ana aktörleri arasında yer aldığını ifade etti. Kimi zaman 500 satan yerel gazetenin etkisinin 5 bin satan ulusal gazeteyi geçebildiğini aktaran Duran, yerel gazetelerin özellikle dijital ortamda etkinliklerini artırmaları gerektiğini vurguladı. Duran, şu değerlendirmelerde bulundu: “Eğer dijitalleşme ise bunun en ala örneklerini gazeteler olarak vereceğiz. Bu alanda siber güvenlikten sayfa tasarımına kadar birçok konuda eğitim çalışması yaptık. Gazetelerin tirajının bu kadar düştüğü ve artık dijitale taşınıldığı bir dönemde gazeteleri ayakta tutma ile ilgili biz diyoruz ki; bizim gazetelerimiz habercilik anlamında çok gelişmiş bir altyapıya sahip, bir doğrulama mekanizması var. İnternet medyasında doğrulamadan ziyade hız önemli. Bir editöryel altyapı ile beraber internet sayfanızı da yeni oluşan internet mecralarına karşı geliştirin. Sadece 18 saat canlı tutsanız, içerik üretseniz, gazetecilik kültürünü internet sayfalarına taşısanız, yani o güvenilir kültürü taşısanız, sizinle rekabet edebilecek herhangi bir internet sitesi olduğunu ben zannetmiyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından eğitime katılan gazetecilere sertifikaları verildi. (AA)

DRT'YE ZİYARET

Genel Müdür Duran, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan sertifika töreninin ardından DRT ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti.

Akça Şirketler Topluluğu Başkan Yardımcısı, DRT ve Denizli Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Semra Akça Acar, Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaytan ve Haber Koordinatörü Muhammet Karaçay tarafından karşılanan Duran, kurumu gezdi. Ziyarette konuşan Duran; “Türkiye genelinde gazetelerimizin yüzde 90'ı internet siteleri konusunda maalesef gerideler. Yeni çıkmış internet siteleri, haber mecraları çok daha öne geçebiliyor. Bizim onlarla rekabet etme konusunda çok ciddi bir potansiyelimiz var, bunu değerlendirmeliyiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER