DENİZLİ'DE HAYVAN PAZARLARINDA YOĞUNLUK

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Eskihisar Mahallesi'ndeki Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'nda yoğunluk yaşanıyor.

DENİZLİ'DE HAYVAN PAZARLARINDA YOĞUNLUK

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Eskihisar Mahallesi'ndeki Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'nda yoğunluk yaşanıyor. Kentte besicilik yapanların yanı sıra ülkenin farklı bölgelerinden kente getirilen kurbanlık küçük ve büyükbaş hayvanların çoğunluğu satıldı. Hayvan pazarında küçükbaş hayvanların fiyatı bin Lira ile 2 bin 700 Lira arasında değişirken, büyükbaş hayvanların fiyatları ise 5 bin Lira ile 17 bin Lira arasında değişiyor.

“SATIŞLARDAN MEMNUNUM”
Büyükbaş hayvan satıcısı Latif Yıldırım, hayvan pazarındaki hayvanların yüzde 85'inin satıldığını söyledi. Osman Dede ise yoğunluğun başladığını dile getirerek, “Ben 20 yıldan beri bu mesleği yapıyorum. Benim müşterim sabit. Ben satışlardan memnunum” dedi. Küçükbaş hayvan satıcısı Sebahattin Güneş ise satışların normal, fiyatların ise uygun olduğunu söyledi.

“KURBANLIK PAZARINI GEZMEYE GELDİK”
Kurban almaya gelen Mustafa Kiriş de fiyatların uygun olduğunu belirterek, “Kurbanlık pazarını gezmeye geldik. Fiyatları araştırdık. Fiyatlar gayet uygun. Arefe günü burada yoğunluk fazla olur. Ben de küçükbaş hayvan alacağım” diye konuştu. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER