Denizli'de kadın cinayetleri protesto edildi

Denizli Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu’nun çağrısı ile Candoğan Parkı’nda toplanan kadınlar basın açıklaması için Delikliçınar Meydanı’na yürüdü. Platform adına açıklama yapan Ebru Koç Acar; “Kadın cinayetlerini meşrulaştırmaya çalışanlara, cezasız bırakanlara, çocuk istismarı faillerini affetmeye çalışanlara, kadınların kazanılmış haklarını gasp etmeye çalışanlara karşı biz kadınlar buradayız” dedi.

Denizli Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu’nun çağrısı ile Candoğan Parkı’nda toplanan kadınlar basın açıklaması için Delikliçınar Meydanı’na yürüdü.

Ellerinde kadın cinayetleri ve İstanbul Sözleşmesine dikkat çeken dövizler taşıyan grup Delikliçınar Meydanı’nda oturma eylemi yaptı.

Platform adına açıklamayı Ebru Koç Acar yaptı. Acar; “ Kadın cinayetlerini meşrulaştırmaya çalışanlara, cezasız bırakanlara, çocuk istismarı faillerini affetmeye çalışanlara, kadınların kazanılmış haklarını gasp etmeye çalışanlara karşı biz kadınlar buradayız. Boşanmak için başvuranların, polise gidenlerin, şikayet edenlerin; kısacası adaletten yardım isteyenlerin öldürüldüğü bir ülkeden haykırıyoruz. Bir kişi daha eksilmemek için cezasızlığın, hukuksuzluğun, erkek adaleti son bulmasını istiyoruz ”şeklinde konuştu.  Çocuk istismarını evlilik yoluyla aklama tasarısının yeniden gündeme gelmesinin dehşet verici olduğunu belirten Acar; “ Bu şiddet ve tecavüz ortamında güvencemiz olan İstanbul Sözleşmesini dahi yürürlükten kaldırmayı gündeme getirenleri uyarıyoruz. 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi bizim yaşam güvencemizdir. Ellerinizi haklarımızdan, yaşamımızdan çekin. Haklı taleplerimiz karşılanana kadar sokakları, alanları terk etmiyoruz. Çünkü bu mücadele hayatta kalma mücadelesidir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER