Denizli'de kadın cinayetlerine tepki

Sevgilisi R.B.H. (22) tarafından boğularak öldürülen Cennet Tuğba Tokbaş (22) için bir araya gelen kadınlar, kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

Denizli'de kadın cinayetlerine tepki

Denizli Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu, sevgilisi R.B.H. tarafından boğularak öldürülen Cennet Tuğba Tokbaş için Candoğan Parkı önünde bir araya geldi. Pankart açan yaklaşık 50 kadın, sloganlar atarak kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Grup adına basın açıklaması yapan Ebru Koç, yaşanan kadın cinayetlerinin önlenmesi gerektiğini belirtti. Kadın cinayetlerinin artarak devam ettiğini ifade eden Koç, “Gerekli yaptırımlar ve caydırıcı cezalar uygulansın. Kadın cinayetlerinin önüne geçilsin. Biz hayatlarımıza sahip çıkmak için de, katledilen her bir kadının hesabını sormak için de sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Tuğba'nın ve katledilen her bir kadının hesabını soracağız” dedi.

Katiliyle aynı karede

Öte yandan sevgilisi R.B.H. tarafından boğazı sıkılarak öldürülen üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Cennet Tuğba Tokbaş'ın katil zanlısıyla aynı karede yer alan görüntüleri ortaya çıktı. Tokbaş'ın sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda, bir otomobilin arka koltuğunda R.B.H. ile yan yana görüntüleri yer alıyor. Videoda ayrıca, Tokbaş'ın kuaförde, arkadaşlarıyla kahve içerken, Pamukkale'de gezerken de görüntüleri bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER