Denizli'de kadınlar, 8 Mart için sahaya çıktı

Merkezefendi Belediyesi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonu kapsamında futbol turnuvası düzenledi. Hanımeli ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti Takımı, Merkezefendi Belediyesi Selçukbey Tesisleri’nde sahaya çıktı kozlarını paylaştı.

Denizli'de kadınlar, 8 Mart için sahaya çıktı

Denizli Merkezefendi Belediyesi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi tarafından 11 yıldır düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonu bu yılda renkli görüntülere sahne oldu.

Gerçekleştirilen sportif faaliyetler kapsamında 100 kadın sporcu futbol maçlarıyla sahaya çıktı. Selçukbey Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Denizli Gazeteciler Cemiyeti Kadın Futbol Takımı ile Hanımelispor kozlarını paylaştı.

“KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DİYORUZ”

Kadının hayatın her alanında olduğunu göstermek için bu etkinliği düzenlediklerini belirten Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi Başkanı Bülent Fil; “Kadınlarımızı burada görmek çok güzel. Kadınlarımızı bu etkinlikle bir araya getirdik. 11 yıldır bu organizasyonu yapıyoruz. Bu yıl daha kalabalığız. 100’e yakın kadınımız burada ter dökecek. Amacımız kadının hayatın her alanında olduğunu göstermek. Anlamlı bir organizasyon. Onlar için ne yapsak. Kadına şiddete hayır diyoruz. Etkinliğimizin bir diğer amacı da bu. Devamı gelecek. Tüm takımları kutluyorum” şeklinde konuştu.

“KADINLAR, HAYATIN HER ALANINDA OLMALI”

Amaçlarının cinsiyet eşitliğine ve kadına şiddete karşı farkındalık yaratmak olduğunu belirten DGC Kadın Futbol Takımı’nın teknik direktörlüğünü, cemiyetin yönetim kurulunda da yer alan gazeteci Sevim Say; “Kadınların hayatın her alanında etkin ve yetkin olması gerektiğine inanan kadınlar olarak böyle bir takım kurduk. Cemiyetteki kadın gazeteciler olarak çok mutlu ve heyecanlıyız. Bu fikir ortaya ilk atıldığında da gazeteci arkadaşlarımız çok büyük bir istek duydular. Takımda toplam 14 kadınız ve hiçbirimiz daha önce futbol oynamadık. Kadınlar, hayatın her alanında olmalı. İnsanları cinsiyetleri üzerinden değil, uğraştığı işlerdeki yeterliğiyle değerlendirmek gerekir. Bu, bizim de ilk tecrübemiz olacak. Buna rağmen antrenmanda sanki yıllardır futbol oynuyor gibiydik. Kadın gazeteciler olarak gayet güzel oynadık, keyif de aldık. Hatta iki de gol attık” dedi. Öte yandan kıyasıya mücadelenin yaşandığı maçta Denizli Gazeteciler Cemiyeti Kadın Futbol Takımı, rakibi Hanımelispor’a 6-2 mağlup oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER