Denizli'de kar manzaraları

Denizli’nin yüksek kesimleri ve ilçeleri yağan kar ile beyaza büründü. Vatandaşlar kar yağışını, sevinçle karşıladı.

Denizli'de kar manzaraları

Denizli’nin yüksek kesimlerinde ve ilçelerinde sabaha karşı başlayan kar yağışı etrafı beyaza bürüdü. Vatandaşlar kar yağışını sevinçle karşıladı. Kentin en yüksek kesimlerinden biri olan Bağbaşı Yaylası ile Denizli Kayak Merkezi’nde etraf tamamen beyaza bürünürken, doğaseverler ise yürüyüşe çıktı.

Çameli İlçesi’nde ve bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği bildirildi. Denizli-Antalya kara yolunda da kar yağışı etkili olmaya başladı. Kar sürprizinin tadını en çok çıkaranlar ise gençler ve çocuklar oldu.

SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞADI

Denizli-Antalya kara yolunda kar yağışı ve yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 30 metreye kadar düştü. Yolda sürekli kar küreme ve tuzlama çalışması yapan Karayolları ekipleri, yolun ulaşıma kapanmaması için yoğun uğraş verdi.

Kar yağışı yolun özellikle 20 kilometrelik kısmında etkisini yoğun bir şekilde gösterdi. Yolu kullanan sürücüler görüş mesafesinin düşük olmasından dolayı zaman zaman zor anlar yaşadı. Bölge Trafik Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de yolda sürekli devriye gezerek herhangi bir olumsuzluk yaşanmasına izin vermedi. Öte yandan, kar yağışı bölgede kartpostallık görüntüler oluşturdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER