Denizli'de karla mücadele!

Pamukkale Belediyesi ekipleri, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar nedeniyle çalışma başlattı. Ekipler Güzelpınar, Akdere ve Kurtluca mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan yolların açık kalması için yoğun çaba harcadı.

Yüksek kesimlerde etkili olan kar nedeniyle Pamukkale Belediyesi’nde ekipleri mesai yaptı. Belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol açma ve tuzlama çalışmalarına gerçekleştirdi.

Güzelpınar, Akdere ve Kurtluca mahalleleri’ni birbirine bağlayan yolların kapanmaması için ekipler yoğun çaba harcadı.

Grayder, kepçe, tuzlama aracı ile 10 kişilik ekip, 3 mahallede ulaşımın aksamaması için çalışma gerçekleştirdi. İlçe sınırları içinde kar nedeniyle tüm yollar açık kalırken, ekipler hiçbir olumsuzluğun yaşanmasına izin vermedi.

Ekipler gelmesi muhtemel ihbarlar için de gece boyunca teyakkuzda kaldı.

İlçenin birçok mahallesinin yüksek rakımlı bölgede yer aldığını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, “Bazı mahallelerimiz bin 200 metreden daha yüksek yerde. Bu mahallelerimizde kar yağışı etkili oldu. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz karda hemen harekete geçerek bu bölgedeki tüm yolların açık kalması için yoğun çalışmalar yaptı. İlçemizde kar nedeniyle hiçbir mahallemizde yol kapanmadı. Emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER