Denizli'de kayak sezonu açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki turizm çeşitliliğini artırmak amacıyla hayata geçirdiği Denizli Kayak Merkezi'nde kayak sezonu açıldı. Karla buluşup kayak yapmak isteyen herkesin davetli olduğu Denizli Kayak Merkezi konuklarını bekliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirdiği Ege'nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi, kayak sezonunu açtı. Şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki 2 bin 420 metre rakımlı Tavas İlçesi’nin Nİkfer Mahallesi'ndeki Bozdağ'da bulunan Denizli Kayak Merkezi, karla buluşup kayak yapmak isteyen konuklarını bekliyor. Hafta sonu yoğun ziyaretçi bekleyen Denizli Kayak Merkezi'nde tüm hazırlıklar tamamlanırken, özellikle mekanik tesisleriyle kış sporlarında dünya standartlarında hizmet veren tesisin kış turizminde en çok tercih edilen noktalardan biri olmaya devam edeceği belirtildi.

BİZİ TAKİP EDİN: "WWW.DENİZLİKAYAK.COM"

Denizli Kayak Merkezi'nde kayak ve snowboard sezonunun 26 Aralık 2019 tarihinden itibaren açıldığı www.denizlikayak.com ve tesisin Facebook sayfasından (Denizli Kayak Merkezi) duyurulurken bölgedeki kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu ifade edildi. Denizli Kayak Merkezi ile ilgili tüm bilgi ve verilerin, tesisin www.denizlikayak.com adresinden öğrenilebileceği, bunun yanında anlık duyuruların ‘Denizli Kayak Merkezi’ adlı facebook sayfasından ayrıca ‘denizlikayakmerkezi.20’ adlı instagram hesabından da takip edilebileceği vurgulandı.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN'DAN DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Kayak Merkezi’nin turizm anlamında son derece önemli bir yatırım olduğunu, tesisisin açıldığı ilk günden itibaren sadece Denizli'den değil Türkiye'nin 4 bir tarafından ziyaretçi ağırladığını söyledi. Tesisin bu yıl da kış turizminin parlayan yıldızı olacağını vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Ege’nin Erciyes’i, Uludağ’ı' dediğimiz kayak merkezimiz de karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

KRİSTAL KAR KALİTESİ DENİZLİ KAYAK MERKEZİ'NDE

Denizli Kayak Merkezi, kış sporlarının yapılmasına en uygun olan ve Türkiye'nin sayılı bölgelerinde bulunan kristal kar yapısı ile ön plana çıkıyor. Bu kapsamda Ege'nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet pisti ile hizmet veriyor. Amatör ve profesyonel kayakçılar ve snowboard yapmak isteyenlerin aradığı her türlü imkanı barındırırken tesiste 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor. Saatte 2 bin 500 kişinin taşınabileceği mekanik tesislerde ziyaretçilerin günübirlik tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal yapılar da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER