Denizli'de kaymakamlıktan tokat gibi yanıt!

Çameli İlçesi’nde kaymakamlık ve belediyenin kadınlara yönelik hazırladığı spor faaliyetini, “Tarlalara gönderin de çalışsınlar” ifadeleriyle küçümseyen kişiye kaymakamlıktan tokat gibi yanıt geldi.

Denizli'de kaymakamlıktan tokat gibi yanıt!

Çameli Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi ve Çameli Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı proje kapsamında kırsal 10 mahallede başlatılan kadınların açlık kan şekeri ve diyabet taraması ile boy kilo ölçümü yapılarak pilates kursu verilen etkinlik, Gökçeyaka ve Arıkaya Mahalleleri’yle devam etti.

Yapılan etkinlikle ilgili olarak Çameli Kaymakamlığı’nın resmi sosyal medya sayfasından “Çamelili kadınlar spor yapıyor” başlığıyla yapılan paylaşımda, proje hakkında bilgi verilerek, çalışmaların da devam edeceği duyuruldu.

Sosyal medyada yer alan paylaşımın atına yorum yapan S.G., yöresel şiveyle attığı “Endenlerde avaralık varısa tarlalara gönderin de çalışsınlar” yazılı mesajla büyük tepki topladı.

Köylü kadınların yaptığı faaliyetleri saygısızca eleştiren S.G.’ye, Kaymakamlıktan ince ayarla yanıt geldi.

Yanıtta; “Her Türk kadını gibi, Çameli’nin de köylü kadınları tarlasını ekmeyi, hayvanını otlatmayı, sporunu yapmayı, aynı zamanda sizde dahil ailesine bakmayı herkesten iyi bilir” ifadelerine yer verildi. Kadınları hedef alan paylaşıma imza atan S.G., gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldırmak zoruna kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER