Denizli'de kitap yine okunmadı!

Pandemi döneminde evde kalan insanların kendilerine ayırdıkları zaman arttı. Sahaf sahibi Hakan Aktaş “Pandemi döneminde insanların kitaba olan bakışları hep aynı. Pandemi öncesi gelen kesim ile pandemi sürecinde bize gelen kesim hep aynıydı” dedi.

Denizli'de kitap yine okunmadı!

Pandemi döneminde evde kalan insanların kendilerine ayırdıkları zaman arttı. Hobiler edindiler, badana boya yaptılar, lezzetli yemekler ortaya çıkardılar. Peki kitap okumaya ne kadar vakit ayırdılar? Pandemi kitap satışlarını nasıl etkiledi? Sahaf sahibi Hakan Aktaş “Pandemi döneminde insanların kitaba olan bakışları hep aynı. Pandemi öncesi gelen kesim ile pandemi sürecinde bize gelen kesim hep aynıydı” dedi.

Sahaf Aktaş; “Yaklaşık 20 yıldır Denizli’de kitapçılık yapmaktayım. Normal zamanda ödev ve sınav kitapları dışında normal kitaplara yoğun bir ilgi yoktu. İlgisi olan kimselerde vaktim yok diyerek okuyamamaktan şikayet ederdi. Karantina döneminde bol bol kitap okumak için vakitleri oldu insanların. Bu süreci insanlar yemek yaparak, hobilerine vakit ayırarak, tamirat, boya, badana işleri yaparak değerlendirdi. Kitap okumaya vakit ayıran kesim, zaten bizim aşina olduğumuz, tanıdığımız yıllardır gidip gelen insanlardı. Genel anlamda tüm sektörlerde bir daralma oldu. Ama her şeye rağmen, yıllardır okuma tutkusunu yitirmeyen, kitap kokusu seven insanlar var. Böyle güzel insanlar sayesinde bizlerde ayakta kalıyoruz ve kalmaya devam edeceğiz. Zaten internet kitap alımları fazlalaştı. Yoksa pandemi döneminde bize gelen kesim, bu sıkıntılı süreçten önce gelen kesimdi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER