Denizli'de kolonya kuyruğu

Korona virüsünden korunmak isteyen vatandaşlar kolonyacılara akın etti. Denizli'de dezenfektan ve kolonya stoklarının bittiğini söyleyen esnafın dükkanlarında uzun kuyruklar oluştu.

Denizli'de kolonya kuyruğu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın korona virüsünün Türkiye’de bir kişide görüldüğünü açıklaması üzerine vatandaşlar, önlem almak için kolonyacılara yöneldi. Taleplere yetişemeyen esnafın, dükkanların önünde uzun sıralar oluştu. Eczanelerde dezenfektan stokları tükendi.

Ham madde sıkıntı olduğunu ve bu sebepten fiyatlarda küçük bir artış olduğunu dile getiren esnaftan Murat Aslan, “Tabi ki korona virüsünden dolayı biraz hareket var piyasada ister istemez, insanların sağlığı için tabi ki olması gereken bu. İlgi var yani satışlara, ilgi var. Biz de bir şey yok ama ham madde sıkıntısı var yani ham maddeden dolayı biraz bir miktar yükseliş var. Ama çok abartılı bir şekilde değil yani. Olmaması lazım zaten yani bu şekilde halkla oynamamak gerekiyor. Mümkün değil böyle bir şey olamaz ve yapılırsa zaten ayıptır. Bu can sağlığıyla alakalı bir şey daha ki sen fedakarlık yapacaksın müşteriye daha iskonto bile yapman gerekiyor. Şahsen biz öyle yapıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211