Denizli'de korona virüs seferberliği sürüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında temizlik ve hijyen çalışmaları kapsamında Çaybaşı Caddesi'nde yıkama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çin'in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyaya yayılan korona virüse (Kovid-19) karşı tedbirlerini düzenli bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda şehrin yoğun olarak kullanılan caddelerinde yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarına devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi'ne bağlı ekipler Çaybaşı Caddesi’ni yol ve tüm kaldırımlarını sabunlu suyla yıkayarak dezenfekte etti. Cadde boyunca yol ve kaldırımları sabunlu suyla yıkayan ekipler talep eden esnafın işyerleri ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’ni de Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı virüsidal etkili biyosidal ürünlerle dezenfekte etti.

BÜYÜKŞEHİR MESAİ MEFHUMU GÖZETMEDEN GÖREV BAŞINDA

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye ekiplerinin salgınla mücadelede her türlü tedbir için çalıştığını vurguladı. Vatandaşların belirtilen kurallara uyması gerektiğinin söyleyen Başkan Osman Zolan, yoğun olarak kullanılan caddelerin dezenfekte edildiğini belirtti. Bunun için özel bir çalışmanın yürütüldüğünün altını çizen Başkan Zolan, korona virüs mücadelesinde mesai mefhumu gözetmeden vatandaşların sağlığı ve huzuru için çabaladıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER