Denizli'de koronaya yenik düşmüştü, son yolculuğuna uğurlandı!

Denizli’de basın camiasının tanınan simalarından olan Gazeteci Erol Kes, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Asri Mezarlık’ta kılınan cenaze namazının ardından merhum Kes, Çakmak Mezarlığı’na defnedildi.

Denizli'de yerel bir internet sitesinin kurucusu olan gazeteci Erol Kes, yaklaşık 2 hafta önce boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle Denizli Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Testler sonucu Kes'e korona virüs teşhisi konuldu. Evinde karantinaya giren Kes, fenalaşması üzerine Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Kes, durumunun ağırlaşması nedeniyle 12 Eylül'de entübe edildi. Evli ve 2 çocuk babası Kes, önceki gün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Kes'in aşı karşıtı olduğu, yakınlarının ısrarına rağmen kararından vazgeçmediği belirtildi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından yapılan yazılı açıklamada da "Koronavirüs nedeniyle tedavi gören meslektaşımız Erol Kes'in vefat haberini aldık. Başımız sağ olsun. Ailesine yakınlarına ve sevenlerine sabırlar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

EROL KES'E SON GÖREV

Merhum Kes için Asri Mezarlık Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene; Bağımsız Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, CHP İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, meslektaşları ve yakınları katıldı. Merhum Kes kılınan cenaze namazının ardından Çakmak Mezarlığı’na defnedildi.

“DENİZLİ BASINININ BAŞI SAĞ OLSUN"

Cenazede açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Denizli basınının başı sağ olsun. Renkli bir o kadar da çalışkan bir arkadaşımızdı. Kendisi yıllarca oradan oraya koştu. Maalesef onu kaybettik. Çok acı. Henüz çok gençti. Bizim kardeşimizdi” dedi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan; “Öncelikle geride kalanlara Allah sabır versin. Denizli onu özleyecek. Ailesi için çok zor. Basın camiasının değerli bir ismiydi. Korona aramızdan bir kişiyi de aldı. Nükteli bir haber anlayışı vardı” şeklinde konuştu.

“MESLEKTAŞLARIMA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM"

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Osman Nuri Boyacı; “Çok acı ve üzüntülü bir gün. Çok esprili ve neşeliydi. Olaylara hep farklı bakardı. Meslektaşlarıma başsağlığı diliyorum. Yıllarca birlikte sahadaydık. Korona aramızda onu aldı. Çok zor ailesi için” ifadelerini kullandı. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “Denizlimizde yıllardır gazetecilik yapan sahada olan bir kardeşimizdi. Çok renkli bir kişiliğe sahipti. Allahtan kendisine rahmet diliyorum. İçi dışı bir kişiliğe sahipti. Allah geride kalanlara sabır versin” dedi. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER