Denizli'de minik öğrencilerinden duyarlı davranış

TOKİ Şehit Armağan Akman İlkokulu Müdür Yardımcısı Bülent Altındaş, ülkemizde yaşanan orman yangını sonrasında 7’den 77’ye herkesin yardım için geldiğini belirterek, “Orman yangını bölgesinde kullanılmak üzere öğrencilerimiz harçlıklara aldıkları gıda, kürek ve giyim kuşam gibi malzemeleri okulumuza getirdiler.” dedi.

Denizli'de minik öğrencilerinden duyarlı davranış

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bulunan TOKİ Şehit Armağan Akman İlkokulu öğrencileri, orman yangını bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere malzemeler topladı.

TOKİ Şehit Armağan Akman İlkokulu Müdür Yardımcısı Bülent Altındaş, Psikolojik Danışman Gülay Çetkin, Okul Aile Birliği Başkanı Havva Yont, öğrencilerin getirdiği malzemeleri teslim alıyor. Müdür Yardımcısı Altındaş, ülkemizde yaşanan orman yangını sonrasında 7’den 77’ye herkesin yardım için geldiğini belirterek, “Orman yangını bölgesinde kullanılmak üzere öğrencilerimiz harçlıklara aldıkları gıda, kürek ve giyim kuşam gibi malzemeleri okulumuza getirdiler. Öğrencilerimizin bu duyarlığından dolayı bizde çok etkilendik. Toplanan yardımlar Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi’nin yardımıyla orman yangını bölgesine gönderildi. Yardım elini uzatan öğrencilerimize ve öğrenci velilerine teşekkür ederiz.” dedi.

TOKİ Şehit Armağan Akman İlkokulu Psikolojik Danışmanı Gülay Çetkin, “Öğrencilerimiz orman yangını bölgesinde kullanılmak üzere malzemeler getirdi. Bizde onların bu davranışlarına duyarız kalamazdık. Bizde karınca kaderince orman yağını bölgesine kullanılmak üzere malzemeler gönderiyoruz. Çocuklarımızın bu yardımlaşmaya duyarlı olması sevindiricidir.” diye konuştu.,

Çocuklarının kendi aralarında yardım gönderelim isteğiyle kampanyanın büyüdüğünü anlatan Okul Aile Birliği Başkanı Havva Yont, “Amacımız kötü günde, iyi günde yardımlaşabildiğimizi göstermektir. Çocuklarımız hepimzi harekete geçirdi. Ormanların yanmasına en çock onlar üzülüyor. Oğlum, anne kurtlar kuşlar yangında ne yapıyor kaçabiliyorlar mı? acaba diye sordu. Çok etkilendim. Yardımlarımızın yerine ulaşacağına inanıyoruz.” Dedi.

 TOKİ Şehit Armağan Akman İlkokulu’nda toplanan yardımlar, Pamukkale Belediyesi ekiplerine alınarak orman yangını bölgesine gönderildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER