Denizli'de o mahalle 4 yıldır kayıyor

Denizli’nin Çivril İlçesi’ne bağlı Osmanköy Mahallesi'nin zemininde meydana gelen heyelan nedeniyle yaklaşık 25 ev ve besihane ile birlikte caminin duvar ve kolanlarında derin çatlaklar oluştu. Mahalle zemininde yaşanan bu hareketlilik, mahalleliyi tedirgin ediyor.

Denizli'de o mahalle 4 yıldır kayıyor

Olay, Çivril İlçesi Osmanköy Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalle sakinleri yaklaşık 4 yıldır bölgede kayma olduğunu söyledi.

Mahalledeki birçok evin duvarları başta olmak üzere kolonları ve zeminlerinde gözle görülür şekilde derin çatlaklar oluştu. Ev ve besihanelerinde çatlaklar oluşan vatandaşlar yıkılma ve çökme tehlikesine karşın tedirgin olduklarını ve bu yüzden evlerinde gönül rahatlığı ile oturamadıklarını ifade etti.

Mahalle sakinlerinden Selahattin Akbaş, mahalledeki evlerde büyük çatlaklar oluştuğunu ve foseptik çukurlarının taştığını söyledi. Akbaş, “Camimizde gönül rahatlığı ile ibadet yapamıyoruz. İbadet ederken her an kayma ya da heyelan olabilir diye korkuyoruz. Heyelandan dolayı ortaya çıkan suya karşın önlem alınmasını istiyoruz. Su sürekli sokaklarda akıyor bundan dolayı da evlerimizde çatlaklar oluştu” dedi.

“ZEMİN YAVAŞ YAVAŞ AŞAĞI DOĞRU KAYIYOR”

Kaymadan dolayı sadece evlerin değil sokakların da zarar gördüğünü ifade ede Mustafa Özaslan, “Evler bizim tepemize yıkılacak. Su çıktı, evler çatladı ve sokaklardaki parke taşları patladı. Zemin yavaş yavaş aşağı doğru kayıyor. Evlerinin duvarları patlayanlar alçı ile kapattı o evlerin altından su çıkıyor. Benim tarlam eskiden telefon direğine kadar sürülürdü şimdi 2-3 metre aşağıdan sürmeye başladık” diye konuştu.

“EVİMİZDE TEDİRGİNİZ”

Evinde derin çatlaklar oluşan mahalle sakinleri kadınlar da olaya bir çözüm bulunmasını ve göçme tehlikesinden dolayı evlerin rahat olmadıklarını dile getirdiler. Evlerinin banyo ve tuvaletlerinde fayansların zarar gördüklerini dile getiren kadınlar, evlerinin diğer odalarında doluşan büyük çatlakların kendilerini sürekli tedirgin ettiğini vurguladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER