Denizli'de öğrencilere otomobil bağışı

Sadık Grubu, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne elektrikle çalışan otomobil bağışladı.

Denizli'de öğrencilere otomobil bağışı

Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Renault Mais Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu, Renault Mais Satış Sonrası Bölge Koordinatörü Tarık Kurt, Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin, Sadık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Cihan Mersin, okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerinin de katılımlarıyla, Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okuluna bağışlanan Fluence ZE araç teslim töreni yapıldı.

“MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM KURUMLARININ ÖNEMİ BÜYÜK”

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Cihan Mersin, “Nitelikli iş gücünün ekonomiye kazandırılması için mesleki teknik eğitim kurumlarının önemi büyük.  Meslek lisesi öğrencileri teknik bilgi ve becerilere sahip ara eleman, teknisyendir.  Genel olarak gözlemlediğimizde mesleki teknik liselere olan ilginin düşük olduğunu görüyoruz. Otomotiv sektöründe de bu eksikliği bire bir yaşıyoruz. Sektörlerin,  günümüz teknolojisine, gelişmelere göre yetişmiş ara eleman bulma konusunda en büyük kaynağı mesleki okullardır.  Ayrıca meslek liselerinin önemi pandemi sürecinde bir kez daha vurgulandı. Maske, dezenfektan, koruyucu siperlik gibi en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin üretimi, temini konusunda başarılı bir süreç geçiriyorlar” dedi.

“EĞİTİME ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM” 

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Mersin, daha sonra şunları söyledi: “Mesleki teknik liselerde en önemli konu, teorik bilgileri uygulamaya da geçirmektir. Günümüz teknolojisine göre yetişmiş bireyler için uygulama koşulları önemli. Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, teknik meslek lisesi müdürlerimiz bu konuda çok duyarlılar.  Biz de bugün burada Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında okula bağışlanan Fluence ZE araç teslim töreni için bulunmaktayız. Çağımızın otomobili olan elektrikli araçlar ile ilgili uygulamalı eğitime önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.”  Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Renault Mais Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu’ndan ‘Fluence ZE’nin anahtarını teslim aldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER